Trwa ładowanie...
d11gxto

Leszek Mazur i rezygnacja z funkcji szefa KRS. Nowe informacje

Sędzia Leszek Mazur poinformował I prezes Sądu Najwyższego o rezygnacji z funkcji przewodniczącego KRS. I prezes SN planuje zwołać posiedzenie KRS na 29 stycznia.
Share
Sędzia Leszek Mazur poinformował o rezygnacji z przewodniczenia KRS
Sędzia Leszek Mazur poinformował o rezygnacji z przewodniczenia KRSŹródło: East News
d11gxto

O sprawie informuje PAP, powołując się na słowa rzecznika Sądu Najwyższego, Aleksandra Stępkowskiego.

Jak przekazał rzecznik SN, w czwartek sędzia Leszek Mazur poinformował I prezes Sądu Najwyższego o złożeniu rezygnacji ze stanowiska przewodniczącego KRS. Stępkowski dodał, że w związku ze zwolnieniem stanowiska przewodniczącego Rady, I prezes SN zyskała kompetencję do zwołania posiedzenia KRS w celu wyboru nowego przewodniczącego.

Zmiany w KRS. Leszek Mazur odchodzi

Przypomnijmy: Leszek Mazur został odwołany ze stanowiska szefa KRS, a Maciej Mitera - z funkcji rzecznika.

d11gxto

RMF FM informowało, że chodzi o ujawnienie protokołów komisji, z których wynika, że niektórzy członkowie wykorzystywali budżet KRS. Na wypłatę dodatkowych diet w ciągu pięciu miesięcy przeznaczono ponad 120 tys. zł.

Jak ustalił dziennikarz Wirtualnej Polski Michał Wróblewski, od dłuższego czasu w KRS toczą się konflikty i - jak ujął to jeden z naszych rozmówców - "frakcyjne wojenki".

- Sędziowie prowadzą w KRS swoją politykę. Ona nie jest kontrolowana ani przez PiS, ani przez Ministerstwo Sprawiedliwości - pojawiają się głosy z obozu rządzącego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d11gxto

Podziel się opinią

Share
d11gxto
d11gxto
Więcej tematów