Trwa ładowanie...
d10r7l3
papież
03-04-2006 22:36

"Lepiej poczekać z beatyfikacją Jana Pawła II"

Przebywający w Rzymie kardynał Stanisław Dziwisz
powiedział, że lepiej poczekać z beatyfikacją
Jana Pawła II i nie przyspieszać procesu kanonicznego mimo
powszechnych apeli o szybkie ogłoszenie Papieża błogosławionym, czy
też od razu świętym.

d10r7l3
d10r7l3

Nam zależy na tym, aby proces beatyfikacyjny papieża prowadzony był bez pośpiechu, dogłębnie, żeby nikt potem w historii nie zarzucił nam, że pracę wykonano powierzchownie - powiedział metropolita krakowski.

Dodał następnie: Lepiej poczekać, ale pracę wykonać dobrze.

Zdaniem kardynała Dziwisza, nawet nieco dłuższy proces beatyfikacyjny przyniesie wielkie korzyści, gdyż dzięki niemu, jak to ujął, wyłoni się bardziej charyzmatyczna postać Ojca Świętego.

Poproszony o ocenę obchodów pierwszej rocznicy śmierci papieża kardynał Stanisław Dziwisz powiedział: Świat odkrywa na nowo Jana Pawła II, głębiej stara się go poznać, bo odszedł i jeszcze bardziej przyciąga. Zdaniem metropolity krakowskiego, "uroczystości rocznicowe pokazały, że świat jest wdzięczny Benedyktowi XVI za to, że podtrzymuje i pielęgnuje tę miłość do poprzednika". Zapewnił, że za to Benedykt XVI jest kochany w Polsce.

Kardynał Dziwisz był jednym z koncelebransów poniedziałkowej mszy na Placu świętego Piotra za duszę Jana Pawła II, której przewodniczył Benedykt XVI. Wcześniej modlił się przy grobie papieża-Polaka.

d10r7l3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10r7l3
Więcej tematów