Trwa ładowanie...

Lekarze uratowali ciężarną z guzem mózgu. Kobieta urodziła zdrowe dziecko

Lekarze z Legnicy uratowali życie ciężarnej i jej dziecka. Kobieta trafiła do szpitala z bólem głowy i zawrotami. Badanie wykazało ogromnego guza w mózgu, który zagrażał jej życiu, a także nienarodzonemu dziecku. 27-latka była w 20 tygodniu ciąży. Dzięki udanej interwencji chirurgicznej kobieta urodziła zdrowego syna, sama zaś ma szansę na dalsze, udane leczenie.

Share
Lekarze uratowali ciężarną z guzem mózgu. Kobieta urodziła zdrowe dziecko
Źródło: Shutterstock.com
d3q81v6

Kobieta zgłosiła się do szpitala z objawami, które nie są niczym szczególnym w ciąży. 27-latka skarżyła się na bóle i zawroty głowy. To dolegliwości, które mogą wskazywać na wiele schorzeń czy zaburzeń, takich jak nadciśnienie czy zaburzenie błędnika. Jednak lekarze z Legnicy nie zignorowali syndromów i przeprowadzili dalsze badania - a te pozwoliły na wykrycie w głowie dużego guza - informuje Polsat News.

W takim przypadku - jak podkreślają lekarze - liczy się każda minuta. Pacjentka jednak odmawiała zgody na leczenie z obawy o życie dziecka. Lekarzom jednak udało się przekonać kobietę, by zgodziła się na zabieg. - Operacja trwała zaledwie dwie godziny. Bardzo się spieszyliśmy. Szczęśliwie chora ma szansę dalej się leczyć i żyć - powiedział w Polsat News Adam Druszcz, ordynator oddziału neurochirurgii legnickiego szpitala.

Chłopiec urodził się w wyniku cesarskiego cięcia. Jego stan lekarze oceniają na dobry pomimo pewnych problemów wieku wcześniaczego. Dziecko ma niewydolność oddechową, ale rokowania w jego przypadku są bardzo dobre.

d3q81v6

Podziel się opinią

Share
d3q81v6
d3q81v6
Więcej tematów