ycipk-bfisqc

Lekarz trafił do aresztu. Miał wystawiać zwolnienia bez badań

Policjanci ze Szczecina zatrzymali lekarza, który miał wystawiać lewe zwolnienia lekarskie. Mężczyzna usłyszał ponad 50 zarzutów i trafił do aresztu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W sprawie zatrzymano 4 osoby
W sprawie zatrzymano 4 osoby (zachodniopomorska.policja.gov.pl)
ycipk-bfisqc

- Materiał dowodowy wskazuje, że lekarz wystawiał zwolnienia lekarskie, poświadczając w tych dokumentach nieprawdę. Nieprawdą było to, że pacjenci byli u niego na badaniach, że były stwierdzone schorzenia, a tak naprawdę były one wpisywane właśnie w dokumenty zwolnień lekarskich - powiedziała w rozmowie z TVN24 Alicja Śledziona, rzecznik prasowy KWP w Szczecinie.

Osoby, które otrzymały od lekarza zwolnienia, przedstawiały je w pracy. - Tym samym domniemanie jest tutaj wyłudzenie kwot zasiłku chorobowego z ZUS - dodała Śledziona.

ycipk-bfisqc

Nad sprawą mężczyzny policja pracowała od kilkunastu miesięcy. We wtorek oprócz niego zatrzymano jego współpracownicę i dwie inne osoby.

Zobacz także: Strajk nauczycieli. Szef KPRM Michał Dworczyk odpowiada Lechowi Wałęsie

Fałszywe zwolnienia lekarskie. Lekarz jest w areszcie

ycipk-bfisqc

Mężczyzna usłyszał ponad 50 zarzutów. Dotyczą wystawiania fałszywych zwolnień lekarskich w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz popełnienia 54 innych przestępstw przeciwko wiarygodności dokumentów.

Kolejnej z zatrzymanych osób zarzucono "poświadczenie nieprawdy w dokumentacji".

Pozostałe dwie usłyszały zarzuty dotyczące "popełnienia przestępstwa poświadczenia nieprawdy w dokumentacji oraz doprowadzenia ZUS do niekorzystnego rozporządzenia mieniem poprzez przedłożenie poświadczającego nieprawdę zwolnienia lekarskiego celem wypłaty zasiłku chorobowego".

ycipk-bfisqc

Mężczyzna trafił do aresztu. Pozostałe osoby są pod dozorem policyjny i nie wolno im opuszczać kraju. Możliwe są kolejne zatrzymania.

Źródło: zachodniopomorska.policja.gov.pl, tvn24.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-bfisqc

ycipk-bfisqc
ycipk-bfisqc