Trwa ładowanie...

Lekarz, który usunął niewłaściwą nerkę, stracił pracę we wrocławskim szpitalu

Lekarz, który w połowie maja popełnił błąd lekarski, usuwając pacjentowi niewłaściwą nerkę, stracił pracę w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. W ostatnich tygodniach był zawieszony w obowiązkach.

d10lds8

Władze Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, po zapoznaniu się z raportem komisji wyjaśniającej, zdecydowały się rozwiązać umowę z lekarzem, który 12 maja 2015 r. popełnił błąd medyczny, skutkujący utratą zdrowej nerki u operowanego pacjenta.

Lekarz, podobnie jak pozostali członkowie zespołu operującego, po ujawnieniu tego incydentu został zawieszony w obowiązkach i odsunięty od wykonywania zabiegów chirurgicznych. Przyczyny błędu, w wyniku którego 57-letniemu pacjentowi usunięto zdrową nerkę zamiast chorej, z guzem nowotworowym, wyjaśniała specjalnie powołana komisja. Uznała ona, że doszło do ewidentnego błędu spowodowanego niezapoznaniem się lekarza z wynikami badań pacjenta przed dokonaniem zabiegu.

- Komisja stwierdziła, że pozostali członkowie zespołu operującego nie byli bezpośrednio winni błędu popełnionego przez lekarza i powrócili do wykonywania swoich obowiązków – mówi Wirtualnej Polsce Monika Kowalska, rzecznik USK.

d10lds8

18 maja 57-letni pacjent przeszedł powtórną operację, która miała na celu uratowanie pozostającej nerki poprzez usunięcie guza znajdującego się na niej. Zabieg powiódł się i mężczyzna na dniach opuści szpital.

- Pacjent czuje się bardzo dobrze i w najbliższych dniach opuści naszą placówkę. Wczoraj odbyły się także rozmowy pacjenta z naszymi prawnikami w sprawie roszczeń odszkodowawczych – dodaje Kowalska.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

d10lds8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d10lds8
Więcej tematów