Trwa ładowanie...

Lek na COVID-19 już w Polsce. Niedługo pojawią się kolejne

Podczas środowej konferencji ministra zdrowia Adama Niedzielskiego głos zabierała również konsultant krajowa w dziedzinie medycyny rodzinnej prof. Agnieszka Mastalerz-Migas. Ekspertka poinformowała, że do Polski trafił już pierwszy doustny lek na COVID-19.

Share
Lek na COVID-19 już w Polsce. Niedługo pojawią się kolejne Lek na COVID-19 już w Polsce. Niedługo pojawią się kolejne Źródło: ONS.pl
dd4q0tg

- Do Polski trafił lek Molnupiravir, który jest obecnie podawany chorym z upośledzoną odpornością. Wkrótce będzie więcej leków doustnych, które wesprą leczenie chorych we wczesnej fazie COVID-19 - poinformowała w środę podczas konferencji prasowej prof. Mastalerz-Migas.

Pojawią się również kolejne leki

Lekarka podkreślała, że pierwsza partia leków trafił do pacjentów cierpiących na nowotwory. - To lek, który już trafił do Polski, na razie w niewielkiej liczbie dawek i te dawki zostały skierowane do pacjentów onkologicznych jako pacjentów najwyższego ryzyka - mówiła.

Ekspertka dodała, że w najbliższym czasie do Polski ma przyjechać kolejna partia leku. Co więcej, wkrótce na polskim rynku mają się również pojawić kolejne leki, które będzie można stosować w terapii u pacjentów zakażonych koronawirusem.

Tyle kosztuje leczenie osób niezaszczepionych. Lekarz o "współpłaceniu za decyzje"

Zaznaczyła, że w przypadku stosowania tych leków bardzo ważne jest ich wczesne włączenie do leczenia, ponieważ tzw. okienko terapeutyczne będzie wynosiło tylko pięć dni od początku objawów zakażenia.

dd4q0tg

Niedzielski o możliwych obostrzeniach

Podczas konferencji Adam Niedzielski odpowiadał na pytania dziennikarzy, wśród nich znalazło się również pytanie reporterki Wirtualnej Polski o możliwość wprowadzenia nowych obostrzeń w związku z rosnącą liczbą przypadków koronawirusa. Minister zdrowia poinformował, że notowane obecnie wzrosty w liczbie nowych zakażeń są jedynie chwilową zmianą, a nie odwróceniem trendu.

- Tak jak przedstawiłem informację dotyczącą interpretacji tej zwiększonej liczby zakażeń w ostatnich dniach identyfikujemy jako anomalię, a nie zmianę trendu - powiedział. - Jeśli mielibyśmy argumenty, że jednak to jest zmiana trendu, to oczywiście takie decyzje będą podejmowane, ale na tę chwilę takiej decyzji nie ma - dodał.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dd4q0tg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dd4q0tg
dd4q0tg
Więcej tematów