Trwa ładowanie...
d1jf07n
Lech Wałęsa

Lech Wałęsa: To fałszerstwo zapoczątkowane w PRL

Lech Wałęsa nie ustaje w walce z tymi, którzy twierdzą, że współpracował z komunistyczną Służbą Bezpieczeństwa. "Liczę, że coś zrobicie. Tego tak nie można zostawić" - apeluje na Facebooku były prezydent.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lech Wałęsa
Lech Wałęsa (PAP, Fot: Radek Pietruszka)
d1jf07n

Instytut Pamięci Narodowej poinformował w ubiegłym roku, że podpisy Lecha Wałęsy w teczce personalnej i teczce pracy tajnego współpracownika o pseudonimie "Bolek" nie zostały podrobione. Media obiegły więc stwierdzenia, że "Wałęsa współpracował z SB".

"Dziś udowodniłem, że wrabianie mnie w podejrzenia o współpracę jest wymyślone, że to fałszerstwo zapoczątkowane w PRL, a potem kontynuowane przez moich kolegów, ale przeciwników w wolnej Polsce" - napisał w poniedziałek na Facebooku Wałęsa. Odniósł się w ten sposób do procesu wygranego z Krzysztofem Wyszkowskim. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ.

d1jf07n

Lider Solidarności w latach 1980-1991 stwierdził, że "teczki Kiszczaka", które w dużej mierze poświęcone były m.in. Wałęsie, zostały "sfałszowane w IPN".

"Historycy, grafolodzy, dziennikarze, politycy, braliście udział w niszczeniu mojego życiorysu" - ocenił.

Zobacz także: Trump ma ogłosić coś ważnego w Polsce. Ekspert zdradza, o co może chodzić

Były prezydent stwierdził, że doszło do "kryminału", którego okłamując opinię publiczną "dopuścił się Instytut Pamięci Narodowej".

d1jf07n

"Liczę że zrobicie coś. Zwykła przyzwoitość kłania się. Tego tak nie można zostawić. Służę dokumentami, świadkami, faktami" - zaapelował Wałęsa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1jf07n

Podziel się opinią

Share
d1jf07n
d1jf07n
Więcej tematów