Trwa ładowanie...

Lech Wałęsa odniósł się do słów Tuska. "Szczere wierne poparcie"

Lech Wałęsa nie powstrzymał się przed skomentowaniem "alarmu" Donalda Tuska. "Tweet Pana Prezydenta Donalda Tuska nazywa rzeczy po imieniu" - napisał. Jego zdaniem to "ostatni dzwonek, żeby uratować Polskę".

Share
Lech Wałęsa odniósł się do słów Tuska. "Szczere wierne poparcie"
Źródło: East News
d2ln5il

Donald Tusk w niedzielę ostro zaatakował PiS. To wywołało oburzenie wielu osób, głównie ze strony obozu rządzącego.

"Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawisłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media - strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie" - napisał na Twitterze.

Poparł go jednak całkowicie Lech Wałęsa.

d2ln5il

"Nie można tak dalej. Wszystko, z czym się nie zgadzamy, całkowicie ujawniamy publicznie na świat, by nie łączono nas z tą opcją. Szczere wierne poparcie dla Pana Tuska. Ten rząd niszczy dorobek i nasze zdobycze" - napisał były prezydent.

Jego zdaniem, "to ostatni dzwonek, żeby uratować Polskę dla demokratycznej Europy".

"Atak na Polskę", "Walenie głową w mur"

Słowa Tuska oczywiście szybko spotkały się z szeregiem komentarzy. Premier Beata Szydło nazwała je "atakiem na Polskę", a Stanisław Karczewski "waleniem głową w mur".

d2ln5il

Szydło podkreśliła, że Tusk, jako przewodniczący Rady Europejskiej, "nic dla Polski nie zrobił". "Wykorzystując swoje stanowisko do ataku na polski rząd atakuje Polskę" - stwierdziła premier na Twitterze.

Zobacz także: Donald Tusk i Jarosław Kaczyński – historia pewnej znajomości

d2ln5il

Podziel się opinią

Share
d2ln5il
d2ln5il
Więcej tematów