Trwa ładowanie...
d3r3qrt

Lech Wałęsa honorowym obywatelem Zielonej Góry

Były prezydent Lech Wałęsa odebrał tytuł honorowego obywatela Zielonej Góry. - Traktuję to, jako uznanie naszej wspólnej walki, a jednocześnie zachęcenie, byśmy nie spoczywali na laurach - powiedział podczas uroczystej sesji rady miasta. Wałęsa zaznaczył, że epoka, w której żyjemy "wymaga innych programów i struktur, by następne pokolenia nie powiedziały: zwyciężać to oni zwyciężali, ale kiedy trzeba było zrobić z tego interes, to oni nie potrafili".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lech Wałęsa honorowym obywatelem Zielonej Góry
(PAP)
d3r3qrt

Tytuł honorowego obywatela został byłemu prezydentowi przyznany w sierpniu 2008 roku w uznaniu "jego doniosłej roli w najnowszej historii Polski".

- Dziś spełnia się moje marzenie - człowiek legenda, który doprowadził do tego, że mogę być prezydentem wolnego miasta, w wolnym kraju, zostaje honorowym obywatelem naszego miasta - powiedział prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki, który wnioskował o nadanie Wałęsie tego tytułu.

Uroczystość odbyła się podczas miejskiego święta - Winobrania, które trwa od soboty.

d3r3qrt

Wałęsa otrzymał obraz przedstawiający go jako Bachusa - boga wina - i kuferek z butelkami wina z winnicy Krojcigów z podzielonogórskiego Górzykowa. To jedna z dwóch winnic w regionie, które mogą legalnie sprzedawać swoje produkty.

Od prezesa zielonogórskiego klubu żużlowego Roberta Dowhana otrzymał gadżety Falubazu Zielona Góra - aktualnego mistrza kraju - oraz zaproszenie na mecz.

Wcześniej Wałęsa spotkał się z uczniami klas maturalnych. W auli Uniwersytetu Zielonogórskiego wygłosił wykład "Moja droga do demokracji".

Od 1992 roku tytuł honorowego obywatela Zielonej Góry nadano ponad 40 osobom.

d3r3qrt

Podziel się opinią

Share
d3r3qrt
d3r3qrt
Więcej tematów