Trwa ładowanie...

Ławrow: opublikujemy zapis rozmowy Putina z Tuskiem

Szef MSZ Rosji Siergiej Ławrow odniósł się do wypowiedzi Radosława Sikorskiego dla "Politico". - Znaleźliśmy właściwą odtrutkę: gdy zdarzają się tego typu wycieki, od razu deklarujemy gotowość opublikowania całego tekstu rozmowy. Nie mamy nic do ukrycia - podkreślił Ławrow.

Share
Ławrow: opublikujemy zapis rozmowy Putina z Tuskiem
Źródło: PAP/EPA, Fot: Sergei Chirikov
d9e1qzg

Jak mówił Ławrow w wywiadzie dla gazety "Izwiestia", "w polityce takie rzeczy zdarzają się bardzo często". - Nikt nie ma pewności, że jego partner nie postąpi nieetycznie albo po prostu się nie wygada, albo czegoś nie przekłamie - stwierdził w wywiadzie szef rosyjskiego MSZ.

- Nie będę poświęcać tej sprawie wiele uwagi - dodał Ławrow. - Powiem tylko, że znaleźliśmy, zdaje się, najwłaściwszą odtrutkę: gdy zdarzają się tego typu wycieki, od razu deklarujemy gotowość opublikowania pełnego zapisu rozmowy, jak to było w przypadku Barroso i innych. Nie mamy nic do ukrycia. Istnieją sprawy poufne, ale one nigdy z naszej strony nie dotyczą tematów, które są wtrącaniem się w czyjeś sprawy wewnętrzne. Dlatego podchodzimy do tego wszystkiego filozoficznie - powiedział rosyjski minister.

d9e1qzg

Niedawno włoski dziennik "La Repubblica" informowała o rozmowach między odchodzącym szefem Komisji Europejskiej Jose Manuelem Barroso a Władimirem Putinem, podczas których prezydent Rosji miał powiedzieć, że "gdyby chciał, zająłby Kijów w ciągu dwóch tygodni". Kreml komentował wówczas, że "cytat jest wyrwany z kontekstu i miał zupełnie inny sens".

Radosław Sikorski wywołał polityczną burzę wypowiedzią dla amerykańskiego portalu "Politico". Portal napisał, cytując Sikorskiego, że w 2008 roku podczas wizyty Tuska w Moskwie, Putin miał proponować szefowi polskiego rządu udział w podziale Ukrainy. Marszałek sejmu, b. szef MSZ zapewnił ostatecznie, że w sprawie przebiegu rozmów w Moskwie "zawiodła" go pamięć.

d9e1qzg

Podziel się opinią

Share
d9e1qzg
d9e1qzg
Więcej tematów