Trwa ładowanie...
d4bkegh

Lawina zgłoszeń do prokuratury ws. nieopublikowania wyroku TK z 9 marca. Decyzja o wszczęciu postępowania zapadnie do 9 kwietnia

• Prokuratura otrzymała ponad 100 zgłoszeń ws. nieopublikowania wyroku TK
• Chodzi o niedopełnienie obowiązków przez premier Beatę Szydło
• Decyzja prokuratury ws. wszczęcia postępowania zapadnie do 9 kwietnia
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lawina zgłoszeń do prokuratury ws. nieopublikowania wyroku TK z 9 marca. Decyzja o wszczęciu postępowania zapadnie do 9 kwietnia
(PAP, Fot: Rafał Guz)
d4bkegh

Ponad 100 zawiadomień do prokuratury dotyczących nieopublikowania wyroku ws. Trybunału Konstytucyjnego - podało Radio ZET. Chodzi o niedopełnienie obowiązków przez premier Beatę Szydło. Warszawska Prokuratura Okręgowa do 9 kwietnia podejmie decyzję, czy będzie postępowanie w tej sprawie.

Wcześniej zawiadomienie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez premier Beatę Szydło oraz jej współpracowników złożył mieszkaniec Gliwic. Dwa kolejne zawiadomienia złożono w Warszawie.

- Wpłynęło do nas zawiadomienie mieszkańca Gliwic w sprawie popełnienia przestępstwa przez premier Beatę Szydło i jej współpracowników. Dotyczy zaniechania publikacji ostatniego wyroku Trybunału Konstytucyjnego - poinformował Janusz Sochacki, szef prokuratury okręgowej w Gliwicach.

d4bkegh

- Przekazaliśmy tę sprawę do prokuratury Warszawa Śródmieście ze względu na właściwość miejsca ewentualnego popełnienia przestępstwa - zaznaczył.

W zawiadomieniu wymienieni są także: szefowa KPRM Beata Kempa, prezes Rządowego Centrum Legislacji Jolanta Rusinek i wiceprezesi - Robert Brochocki i Tomasz Dobrowolski.

Po zapoznaniu się z pismami prokuratura zdecyduje, czy zostanie wszczęte śledztwo w tej sprawie.

d4bkegh

Podziel się opinią

Share

d4bkegh

d4bkegh
Więcej tematów