Lawina w Tatrach. Jedna osoba nie żyje

W Tatrach panuje II stopień zagrożenia lawinowego. TPN ostrzega turystów zamierzających górskie wycieczki i odradza zapuszczania się w rejony Tatr Wysokich. W środę, po słowackiej stronie najwyższego pasma Karpat, w okolicach Doliny Staroleśnej zeszła lawina, która przysypała jednego z turystów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lawina, która zeszła w Tatrach przysypała jednego turystę.
Lawina, która zeszła w Tatrach przysypała jednego turystę. (Facebook.com)
WP

Do zdarzenia doszło w okolicach Doliny Staroleśnej. Śmigłowiec Horskiej záchrannej služby natychmiast przetransportował ratowników we wskazane miejsce. Razem z psami tropiącymi przeczesywali teren, w którym zeszła lawina przez ponad dwie godziny. Gdy znaleźli ciało mężczyzny ten już nie żył.

WP

Tatrzański Park Narodowy ostrzega wszystkich turystów, że warunki w Tarach są zmienne. Obecnie wszystkie szlaki są przysypane ok. 10 cm warstwą świeżego śniegu. Pod nim mogą występować oblodzenia. W wyższych partiach tatr panują bardzo trudne warunki - przebieg szlaków jest niemal całkowicie niewidoczny, są zawiane i nieprzetarte. TPN podkreśla że niski pułap chmur jest dodatkowym utrudnieniem ponieważ znacznie ogranicza widoczność.

Źródło: naTatry.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP