Trwa ładowanie...

Nie zostawiają suchej nitki. Lawina po decyzji Tusk ws. TVP

Do Sejmu trafił poselski projekt uchwały w sprawie "przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz Polskiej Agencji Prasowej". Projekt wywołał falę komentarzy na platformie X.

Lawina komentarzy po wpłynięciu projektu uchwałyLawina komentarzy po wpłynięciu projektu uchwałyŹródło: Licencjodawca
dpo4np1
dpo4np1

Do Sejmu trafił poselski projekt uchwały w sprawie przywrócenia ładu prawnego oraz bezstronności i rzetelności mediów publicznych oraz Polskiej Agencji Prasowej.

Pod uchwałą podpisali się posłowie KO, Lewicy, PSL i Polski 2050. Przedstawicielem wnioskodawców został przewodniczący komisji kultury Bogdan Zdrojewski.

Fala komentarzy

Projekt uchwały wzbudził wiele emocji u polityków jak i dziennikarzy. Zarzuca mu się bezcelowość i brak sprawczości.

Na temat projektu uchwały wypowiedział się negatywnie polityk PiS-u Sebastian Kaleta.

Na platformie X w poście Kalety czytamy: "Najśmieszniejsze w tej uchwale o mediach publicznych jest to, że wnioskodawcy uważają, że ich przekonanie o sytuacji politycznej, czyli "okres przejściowy", ma rodzić z automatu skutki prawne. Nie rodzi. Ustawy obowiązują, a uchwały nie są źródłem prawa. Minister co najwyżej może projekt ustawy przygotować."

Dziennikarz Wirtualnej Polski także skomentował projekt uchwały. Jak pisze Patryk Słowik: "Gdy skupimy się na tym, co konkretnie wynika z tego projektu uchwały, poza ładnym przekazem medialnym, uprzejmie informuję: nic. Co najwyżej, że będą realizowane zapowiadane już warianty typu pozorna likwidacja/kurator/prokurent itp."

Dziennikarka i publicystka Dominika Długosz w poście na platformie X napisała: "Treść i uzasadnienie uchwały ws. mediów publicznych, uzasadnienie ważniejsze, dadzą ministrom kultury i aktywów państwowych "podkładkę" do działania w sprawie mediów publicznych. Nie wynika z nich żaden konkret, ani scenariusz, który nie zostałby już opisany."

"Uchwała to nie ustawa. To jest wiedza na poziomie szkoły średniej. Radzę niektórym wyjątkowo rozgrzanym "dziennikarzom" zapoznać się z zasadami stanowienia prawa w Polsce" - napisała Beata Szydło.

dpo4np1

Czytaj także:

Źródło: x.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
dpo4np1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dpo4np1
Więcej tematów