Trwa ładowanie...

Latami gwałcił pasierbicę. Skazany Czech nawet się nie wyprowadził

Sąd Rejonowy w Vyšku skazał mężczyznę, który gwałcił swoją pasierbicę na trzy lata więzienia. Ten i tak niski wyrok postanowił zmienić Okręgowy Sąd Apelacyjny w Brnie. Finalnie w czwartek skazano go na wyrok w zawieszeniu. "Boję się, że teraz ojczym zemści się na mojej młodszej siostrze" - powiedziała pokrzywdzona.

Skazany za gwałt na pasierbicySkazany za gwałt na pasierbicyŹródło: Getty Images
d6qc0hr
d6qc0hr

Jak informuje portal Novinky, w czwartek komisja apelacyjna obniżyła wyrok do kary więzienia w zawieszeniu dla pracownika leśnego skazanego na trzy lata więzienia za gwałt i pornografię dziecięcą. Mężczyzna skarżył się przed sądem, że gdyby trafił do więzienia, rodzina znalazłaby się w trudnej sytuacji finansowej.

Mężczyzna mieszkający ze swoją partnerką i jej dziećmi zaczął napastować swoją nastoletnią pasierbicę. Gwałcił ją i filmował, gdy to robił. Następnie zaczął szantażować dziewczynę, że opublikuje nagrania i zdjęcia.

"Co najmniej od początku 2020 roku w domu rodzinnym oraz w różnych miejscach w lesie, gdzie wspólnie pracowali, zmuszał ofiarę do współżycia i seksu oralnego nawet pięć razy w tygodniu, mimo że wiedziała, że ​​jest niepełnoletnia" - czytamy w opisie czynu.

d6qc0hr

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Topnieje liczba chętnych". Plany ws. lekcji religii

Wszystko robił pod groźbą opublikowania jej intymnych zdjęć i nagrania wideo stosunku płciowego między nimi. Dziewczyna w końcu powiedziała o wszystkim wychowawcy w szkole.

Przez całe śledztwo pokrzywdzona żyła także w strachu, że ojczym zemści się na jej matce lub rodzeństwie. Jej młodsza siostra również mieszka w tym samym gospodarstwie domowym. - Boję się, że teraz ojczym zrobi to samo mojej młodszej siostrze - przyznała.

d6qc0hr

Sąd rejonowy skazał drwala na trzy lata więzienia i nakazał mu zapłacić ofierze 300 000 koron. Mężczyzna, który nadal mieszka z matką zgwałconej dziewczynki i jej pozostałymi dziećmi, złożył jednak apelację.

- Spadł mi kamień z serca. Byłam szczęśliwa i już miałam wizję, że wrócę do rodziny - mówiła pokrzywdzona, gdy usłyszała pierwszy wyrok. Ale potem przyszedł szok w postaci Sądu Apelacyjnego i warunków. - Nigdy bym nie przypuszczała, że ​​dostanie jedynie zawieszenie - przyznała.

d6qc0hr

- Biorąc pod uwagę sytuację osobistą i majątkową, którą opisał nam pozwany, doszliśmy do wniosku, że w tej sytuacji, nadal możliwe jest zapewnienie oskarżonemu szansy na udowodnienie, że tamte zachowanie całkowicie odbiegało od jego normalnego życia i że to się więcej nie powtórzy - stwierdziła sędzina Mária Petrovková.

Co więcej, ojczym odmówił wyprowadzenia się z domu, twierdząc, że musi zająć się rodziną. Dziewczyna obecnie już po raz trzeci przebywa na oddziale psychiatrycznym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d6qc0hr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6qc0hr
Więcej tematów