Trwa ładowanie...
ycipk-4adoto

Kuzyn Kaczyńskiego: "To nie ja nagrałem prezesa PiS"

- Ja nie nagrywałem i nie sądzę, żeby Jarek to nagrał - skomentował "taśmy Kaczyńskiego" Grzegorz Tomaszewski, kuzyn prezesa PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Tomaszewski, kuzyn Jarosława Kaczyńskiego
Grzegorz Tomaszewski, kuzyn Jarosława Kaczyńskiego (PAP, Fot: Marcin Obara)
ycipk-4adoto

Chodzi o nagrania rozmów, jakie po raz pierwszy we wtorek opublikowała "Gazeta Wyborcza". W centrali partii PiS przy ul. Nowogrodzkiej w lipcu 2018 r. spotkali się prezes PiS, austriacki biznesmen Gerard Birgfellner, jego żona i tłumaczka Karolina Tomaszewska oraz kuzyn Jarosława Kaczyńskiego, Grzegorz Tomaszewski. Rozmawiali o budowie dwóch bliźniaczych wież zwanych K-Towers od nazwiska braci Kaczyńskich.

Austriacki biznesmen domagał się zapłaty na sumę kilku milionów złotych za pracę wykonaną na rzecz budowy tych wież.

- Ta sprawa miała być załatwiona polubownie w wyniku procesu sądowego, a poszła w innym kierunku - powiedział "Super Expressowi" Grzego Tomaszewski. - Nie ma zobowiązania między Srebrną a tym panem z Austrii. Nie ma tytułu do zapłacenia temu biznesmenowi - dodał.

ycipk-4adoto

Zdaniem PiS "taśmy Kaczyńskiego" pokazują, że prezes jest człowiekiem uczciwym i gotowy jest ponieść zobowiązania finansowe, ale wyłącznie wtedy, gdy będzie do tego podstawa prawna.

Czytaj także: "Gazeta Wyborcza" publikuje nowe taśmy.

Grzegorz Tomaszewski twierdzi, że to nie on nagrał prezesa. - Tak to wygląda niestety, że jeden z członków szeroko pojętej rodziny nagrał Jarka - stwierdził. Kuzyn prezesa PiS ubolewa, że "dziś nie ma zaufanych ludzi" i po wycieku tych nagrań do prasy nie można już mówić o "zaufaniu do rodziny".

Kim jest Grzegorz Tomaszewski?

ycipk-4adoto

To kuzyn Jarosława Kaczyńskiego, spokrewniony z bratem ciotecznym prezesa PiS, Janem Marią Tomaszewskim – doradcą zarządu TVP do spraw teatru. Grzegorz Tomaszewski jest członkiem rady nadzorczej spółki Srebrna, a także prezesem zależnej od Srebrnej spółki Forum, która wydaje "Gazetę Polską Codziennie". Tomaszewski jest także członkiem zarządu spółki Niezależne Słowo, wydawcy "Gazety Polskiej" oraz członkiem rady Fundacji Niezależnych Mediów.

Źródło: "Super Express"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-4adoto

Podziel się opinią

Share

Bądź z nami na bieżąco

tick Lubię to

na Facebooku


ycipk-4adoto

ycipk-4adoto
ycipk-4adoto
Bądź na bieżąco:
Więcej tematów