Trwa ładowanie...

Kuzyn Kaczyńskiego: "To nie ja nagrałem prezesa PiS"

- Ja nie nagrywałem i nie sądzę, żeby Jarek to nagrał - skomentował "taśmy Kaczyńskiego" Grzegorz Tomaszewski, kuzyn prezesa PiS.

Kuzyn Kaczyńskiego: "To nie ja nagrałem prezesa PiS"Źródło: PAP, fot: Marcin Obara
d7zk6ra

Chodzi o nagrania rozmów, jakie po raz pierwszy we wtorek opublikowała "Gazeta Wyborcza". W centrali partii PiS przy ul. Nowogrodzkiej w lipcu 2018 r. spotkali się prezes PiS, austriacki biznesmen Gerard Birgfellner, jego żona i tłumaczka Karolina Tomaszewska oraz kuzyn Jarosława Kaczyńskiego, Grzegorz Tomaszewski. Rozmawiali o budowie dwóch bliźniaczych wież zwanych K-Towers od nazwiska braci Kaczyńskich.

Austriacki biznesmen domagał się zapłaty na sumę kilku milionów złotych za pracę wykonaną na rzecz budowy tych wież.

- Ta sprawa miała być załatwiona polubownie w wyniku procesu sądowego, a poszła w innym kierunku - powiedział "Super Expressowi" Grzego Tomaszewski. - Nie ma zobowiązania między Srebrną a tym panem z Austrii. Nie ma tytułu do zapłacenia temu biznesmenowi - dodał.

d7zk6ra

Zdaniem PiS "taśmy Kaczyńskiego" pokazują, że prezes jest człowiekiem uczciwym i gotowy jest ponieść zobowiązania finansowe, ale wyłącznie wtedy, gdy będzie do tego podstawa prawna.

Grzegorz Tomaszewski twierdzi, że to nie on nagrał prezesa. - Tak to wygląda niestety, że jeden z członków szeroko pojętej rodziny nagrał Jarka - stwierdził. Kuzyn prezesa PiS ubolewa, że "dziś nie ma zaufanych ludzi" i po wycieku tych nagrań do prasy nie można już mówić o "zaufaniu do rodziny".

Kim jest Grzegorz Tomaszewski?

To kuzyn Jarosława Kaczyńskiego, spokrewniony z bratem ciotecznym prezesa PiS, Janem Marią Tomaszewskim – doradcą zarządu TVP do spraw teatru. Grzegorz Tomaszewski jest członkiem rady nadzorczej spółki Srebrna, a także prezesem zależnej od Srebrnej spółki Forum, która wydaje "Gazetę Polską Codziennie". Tomaszewski jest także członkiem zarządu spółki Niezależne Słowo, wydawcy "Gazety Polskiej" oraz członkiem rady Fundacji Niezależnych Mediów.

d7zk6ra

Źródło: "Super Express"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d7zk6ra
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7zk6ra
Więcej tematów