Trwa ładowanie...
d1vwwgm

Kuzyn Kaczyńskiego: "To nie ja nagrałem prezesa PiS"

- Ja nie nagrywałem i nie sądzę, żeby Jarek to nagrał - skomentował "taśmy Kaczyńskiego" Grzegorz Tomaszewski, kuzyn prezesa PiS.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Grzegorz Tomaszewski, kuzyn Jarosława Kaczyńskiego
Grzegorz Tomaszewski, kuzyn Jarosława Kaczyńskiego (PAP, Fot: Marcin Obara)
d1vwwgm

Chodzi o nagrania rozmów, jakie po raz pierwszy we wtorek opublikowała "Gazeta Wyborcza". W centrali partii PiS przy ul. Nowogrodzkiej w lipcu 2018 r. spotkali się prezes PiS, austriacki biznesmen Gerard Birgfellner, jego żona i tłumaczka Karolina Tomaszewska oraz kuzyn Jarosława Kaczyńskiego, Grzegorz Tomaszewski. Rozmawiali o budowie dwóch bliźniaczych wież zwanych K-Towers od nazwiska braci Kaczyńskich.

Austriacki biznesmen domagał się zapłaty na sumę kilku milionów złotych za pracę wykonaną na rzecz budowy tych wież.

- Ta sprawa miała być załatwiona polubownie w wyniku procesu sądowego, a poszła w innym kierunku - powiedział "Super Expressowi" Grzego Tomaszewski. - Nie ma zobowiązania między Srebrną a tym panem z Austrii. Nie ma tytułu do zapłacenia temu biznesmenowi - dodał.

d1vwwgm

Zdaniem PiS "taśmy Kaczyńskiego" pokazują, że prezes jest człowiekiem uczciwym i gotowy jest ponieść zobowiązania finansowe, ale wyłącznie wtedy, gdy będzie do tego podstawa prawna.

Czytaj także: "Gazeta Wyborcza" publikuje nowe taśmy.

Grzegorz Tomaszewski twierdzi, że to nie on nagrał prezesa. - Tak to wygląda niestety, że jeden z członków szeroko pojętej rodziny nagrał Jarka - stwierdził. Kuzyn prezesa PiS ubolewa, że "dziś nie ma zaufanych ludzi" i po wycieku tych nagrań do prasy nie można już mówić o "zaufaniu do rodziny".

Kim jest Grzegorz Tomaszewski?

To kuzyn Jarosława Kaczyńskiego, spokrewniony z bratem ciotecznym prezesa PiS, Janem Marią Tomaszewskim – doradcą zarządu TVP do spraw teatru. Grzegorz Tomaszewski jest członkiem rady nadzorczej spółki Srebrna, a także prezesem zależnej od Srebrnej spółki Forum, która wydaje "Gazetę Polską Codziennie". Tomaszewski jest także członkiem zarządu spółki Niezależne Słowo, wydawcy "Gazety Polskiej" oraz członkiem rady Fundacji Niezależnych Mediów.

d1vwwgm

Źródło: "Super Express"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1vwwgm

Podziel się opinią

Share

d1vwwgm

d1vwwgm
Więcej tematów