Trwa ładowanie...

Szkoła do rodziców: nagrody za wyniki w nauce kupcie dzieciom sami

Z dość nietypową prośbą wystąpiły władze jednej ze szkół podstawowych. Placówka będzie nagradzać najlepszych uczniów za wyniki w nauce na zakończenie roku szkolnego. Dyrekcja planuje jednak, by nagrody, które będą wręczone w szkole, zostały zakupione przez rodziców.

Share
Szkoła do rodziców: nagrody za wyniki w nauce kupcie dzieciom sami
d39j6m7

Zakończenie roku szkolnego będzie miało miejsce w najbliższy piątek. Uczniowie już odliczają ostatnie dni do wakacji, a władze szkół przygotowują uroczyste akademie z tej okazji. W jednej z placówek doszło jednak do dość nietypowej sytuacji.

- Moja córka kończy za kilka dni szkołę podstawową - po PRL-PISiemu, czyli po 8 latach. Kończy szkołę z wyróżnieniem. Dziś przekazała mi wiadomość od szkoły, że mam kupić książkę, którą szkoła wręczy jej jako nagrodę. Tu nie chodzi o to, że to moje pieniądze. To jest dno tej deformy (pisownia oryginalna - red.)." - napisał w mediach społecznościowych jeden z rodziców.

d39j6m7

Wpis wywołał falę oburzenia. "To tak, jakby sportowcy kupowali sobie medale, które im potem będą wręczone za osiągnięcia sportowe" - skomentowała ironicznie internautka.

Zobacz również: WP News wydanie 22.06, godzina 16:50

Nie brakowało też narzekań, że w szkołach nie brakuje pieniędzy na wiele błahych wydatków, podczas gdy na docenienie najbardziej zdolnych uczniów już środków nie ma.

Zobacz też:

d39j6m7

Źródło: goniec.pl/Twitter.com

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d39j6m7

Podziel się opinią

Share
d39j6m7
d39j6m7
Więcej tematów