Trwa ładowanie...
d1vcy1u

Kuriozalna sprzeczka. Poszło o artykuł TVP

"Bolszewicka propaganda w portalu TVPiS ma się dobrze" - tak rzecznik PO Jan Grabiec zareagował na oskarżenia ze strony TVP o kolportowanie "fake newsa". Chodzi o zdjęcie zdewastowanego żydowskiego cmentarza z 2012 r., które polityk podał dalej na Twitterze. Według TVP, Grabiec zasugerował, że zdjęcie wykonano za rządów PiS. "Jak zaatakowałem rząd nie pisząc ani jednego słowa?" - ripostuje polityk. Do dyskusji włączyła się rzeczniczka PiS Beata Mazurek.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Rzecznik PO Jan Grabiec
Rzecznik PO Jan Grabiec (East News, Fot: PAWEL WISNIEWSKI)
d1vcy1u

O tym, że "faszystowskie symbole i antysemickie hasła pojawiły się w nocy na ogrodzeniu i na nagrobkach cmentarza żydowskiego w Wysokiem Mazowieckiem" informował w marcu 2012 roku internetowy portal Radia Białystok i tamtejszy oddział Telewizji Polskiej. Właśnie opublikowane pięć lat temu zdjęcie zamieścił w niedzielę jeden z użytkowników na swoim profilu na Twitterze. "Pani Beata Szydło, czy za to też odpowiedzialni są Niemcy?" - głosił komentarz. Tweeta przekazał dalej rzecznik Platformy Obywatelskiej.

Sprawę opisało tvp.info. W artykule "Fake news rzecznika PO. Tym razem ws. dewastacji żydowskiego cmentarza" stwierdzono, że Grabiec "zasugerował bierność rządu Beaty Szydło w sprawie dewastacji żydowskiego cmentarza". Jak podkreślał portal, "zdjęcie, które miało posłużyć za dowód, pochodzi z 2012 r., a więc okresu, kiedy w Polsce rządziła Platforma Obywatelska".

d1vcy1u

Reakcja Grabca? Stanowcza. Podkreślił, że ani autor postu, ani on nie zasugerowali, że zdjęcie wykonano za rządów PiS. Stwierdził zarazem, że to dzięki dzisiejszym rządom "niegdysiejszy margines wychodzi na ulice Warszawy hajlując 11.11 i stawia szubienice w Katowicach".

W kolejnym wpisie działania TVP polityk PO nazwał "bolszewicką propagandą".

Do dyskusji włączyła się rzeczniczka PiS Beata Mazurek. "Rzecznik PO, by zaatakować rząd PiS, kolportuje fake news anonimowego internauty o skandalicznym antysemickim wybryku, który miał miejsce, gdy rządziła PO. Wstyd, panie Jan Grabiec" - zaalarmowała.

"Czytała pani ten fake news od TVP Info? Jak zaatakowałem rząd nie pisząc ani jednego słowa? Zajmijcie się wreszcie faszystami, którzy na skutek Waszej propagandy postępują coraz śmielej. Szczujecie tych ludzi na Polaków, którzy mają inne od was poglądy. Wstyd, pani Beata Mazurek" - odpowiedział jej poseł PO.

d1vcy1u

Podziel się opinią

Share

d1vcy1u

d1vcy1u
Więcej tematów