Trwa ładowanie...

Kuratorium w Koszalinie potwierdza: to była wina szkoły

Maturzyści z Koszalina nie zostali dopuszczeni do egzaminów, a winę za to ponosi szkoła - takie są wyniki kontroli zachodniopomorskiego kuratorium, które wzięło placówkę pod lupę.

Kuratorium w Koszalinie potwierdza: to była wina szkołyŹródło: WP.PL
d35toj6
d35toj6

Siedmiu uczniów prywatnej szkoły dla dorosłych ATUT w Koszalinie tydzień przed egzaminem dowiedziało się, że nie może zdawać matury. Powód? Nowa dyrektor placówki poinformowała uczniów, że nie ma ich dokumentów

Sprawą zajęło się zachodniopomorskie kuratorium, które w ubiegłym tygodniu przeprowadziło w szkole kontrolę. Jej wyniki są miażdżące.

- Kontrola wykazała uchybienia w organizacji pracy szkoły, jak również pewne niedociągnięcia, jeśli chodzi o harmonogram oraz informacje przekazywane uczniom. Dyrektor szkoły podpisała protokół pokontrolny. Ma siedem dni na odwołanie od ustaleń komisji. Wystosowaliśmy zalecenia dla szkoły, co trzeba zmienić, żeby ten proces edukacyjny poprawić i żeby był zgodny z przepisami prawa - powiedział tvn24.pl Robert Stępień, zachodniopomorski wicekurator oświaty.

Wicekurator zapewnił, że jeszcze dziś poinformuje pisemnie dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej o wynikach kontroli. - Moim zdaniem uczniowie powinni mieć możliwość podejścia do egzaminu w terminie czerwcowym - dodał Stępień.

Źródło: tvn24.pl

d35toj6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35toj6
Więcej tematów