Trwa ładowanie...

Kurator Nowak nie przestaje. Pisze o kryjówce

- Moja kryjówka jest nie do zdekonspirowania - stwierdziła małopolska kurator oświaty Barbara Nowak we wpisie na portalu X (dawny Twitter). To kolejny z kontrowersyjnych wpisów, który pojawił się na jej profilu po wyborach.

Barbara NowakBarbara NowakŹródło: YouTube, fot: Barbara Nowak
d3lcro0
d3lcro0

W środę po godzinie 13 kurator Nowak napisała (pisownia oryginalna - red.):

Wyrażam uznanie dla Prezesa ZNP S. Broniarza, za odważne przyznanie się podczas konferencji 24.X. 23 r., do niezwykłej wręcz indolencji i bezradności. Publicznie rozsyła wici za Kurator okręgu (co to?) małopolskiego. Jakie szczęście, że moja kryjówka jest nie do zdekonspirowania.

Nowak nawiązała do konferencji, która odbyła się dzień wcześniej, kiedy to ZNP zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy o niezwłoczne udzielenie opozycji misji tworzenia nowego rządu. Wszystko po to, by jak najszybciej powołany został nowy minister edukacji.

d3lcro0

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zielona transformacja - czy to tylko "fanaberie tej zepsutej lewicowej Europy"?

- Powtórzę: ministra edukacji narodowej, albowiem moim zdaniem, należy te dwa resorty (edukacji i nauki - red.) całkowicie rozdzielić. Inne są zadania resortu, który odpowiada za prawie 30 tys. szkół i placówek, inne natomiast tego segmentu, także edukacyjnego, który zajmuje się szkołami wyższymi i placówkami naukowo-badawczymi - wskazywał Sławomir Broniarz.

I dodał, że "doświadczenia paru ostatnich lat pokazały brak serca, żeby zajmować się edukacją".

d3lcro0

Nowak szuka pracy?

Małopolska kurator oświaty znana jest ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi i politycznych preferencji. Barbara Nowak często w swoich wpisach w serwisie X uderza w opozycję, środowiska lewicowe i LGBT.

Bartłomiej Sienkiewicz, poseł KO poinformował, że Nowak szuka pracy. "Obdzwoniła już podobno Urząd Marszałkowski, chce być co najmniej dyrektorką szkoły" - napisał w serwisie X.

Czytaj też:

d3lcro0
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3lcro0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3lcro0
Więcej tematów