Trwa ładowanie...

"Obdzwoniła urząd". Kurator Nowak szuka pracy?

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak szuka pracy - powiadomił Bartłomiej Sienkiewicz, poseł KO. "Obdzwoniła już podobno Urząd Marszałkowski, chce być co najmniej dyrektorką szkoły" - napisał na Twitterze. Barbara Nowak nie daje o sobie zapomnieć i codziennie publikuje na swoim koncie zaskakujące, a nawet szokujące wpisy.

Kurator oświaty Barbara Nowak Kurator oświaty Barbara Nowak Źródło: East News, Twitter
d280qid
d280qid

"Pani kurator Barbara Nowak wie, że skończył się jej czas. Słyszałem, że szuka dla siebie i swojej świty miejsca po urzędach. Obdzwoniła już podobno Urząd Marszałkowski, chce być co najmniej dyrektorką szkoły... Radzę poszukać w kurii biskupiej" - napisał na Twitterze poseł KO Bartłomiej Sienkiewicz.

Jeśli Koalicji Obywatelskiej w porozumieniu z Trzecią Drogą i Lewicą uda się sformułować rząd, będzie jasne, że losy kuratorów oświaty powołanych za rządów PiS staną się niepewne.

Wpisy kurator Nowak. Na celowniku głównie opozycja

Małopolska kurator oświaty znana jest ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi i politycznych preferencji. Barbara Nowak często w swoich wpisach w serwisie X uderza w opozycję, środowiska lewicowe i LGBT.

d280qid

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Przywrócenie niedziel handlowych. "Niech opozycja sama staje i sprzedaje"

Tuż po wyborach na serwisie X. kurator Nowak zamieściła serię wpisów uderzających m.in. w opozycję.

"Polacy opowiedzieli się w referendum za polską racją stanu - za suwerennością państwa polskiego, za godnym traktowaniem człowieka pracy, za bezpieczeństwem każdego Polaka. Oczywiście tam, gdzie wydano im karty do głosowania. Sabotaż referendum jeszcze raz ujawnił podłość ekipy DT (Donalda Tuska - red.) - napisała 15 października.

Osiem gwiazdek i ideologia LGBT

17 października kurator Nowak straszyła "planem ośmiu gwiazdek". "Posłowie opozycji wybrani do Sejmu usiłują przymusić Pana Prezydenta do łamania prawa. Plan 8 gwiazdek czeka! Czy znajdą się sprawiedliwi wśród ludzi Niniwy?" - napisała (pisownia oryginalna).

Dzień później porównała opozycję do godów modliszek.

"Trudno z powagą patrzeć na przymiarki do rządu wg opozycji. To raczej przypomina gody modliszek, które już przygotowują się do pożarcia partnerów. I jeszcze ponaglanie do przyspieszenia zakończenia procedur, których przyspieszyć się nie da. Taniec św. Wita murszejącej demokracji" - stwierdziła małopolska kurator oświaty.

Skandaliczne wpisy kurator Nowak

W kolejnych wpisach ostrzegała przed ideologią LGBT.

"W Małopolsce są licea, gdzie blisko 100% uczniów uczęszcza na religię. Tu uczy się i wychowuje, tu kwitnie życie we wspólnotach nauczania, uczniów, rodziców. Tu nie ma wstępu ideologia lgbt, dorośli nie deprawują, a uczą. Lewica chce to zniszczyć. Moja nadzieja w nauczycielach" - czytamy w kolejnym z serii wpisów Barbary Nowak.

Nie zabrakło też takich: "8 gwiazdek jest życzeniem śmierci dla ludzi PiS, 'Radosna' akcja 'pieczenia kaczki' - to nie są żarty, to komunikat opozycji, że każdy, kto jest innego zdania niż oni, niech liczy się ze śmiercią. Do tego promocja ludobójstwa przez aborcję, eutanazję. Antycywilizacja śmierci" - napisała kurator Nowak w X.

d280qid

Przeczytaj także:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d280qid
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d280qid
Więcej tematów