Trwa ładowanie...

Kurator Nowak nazwała szczepionki "eksperymentem". Teraz się tłumaczy

Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak oświadczyła w piątek, że jest przeciwna wprowadzaniu obowiązkowych szczepień dla nauczycieli, określając je mianem "eksperymentu". Wypowiedź skrytykowali m.in. ministrowie Adam Niedzielski i Przemysław Czarnek. Po kilku godzinach kurator odniosła się do swoich słów w opublikowanym na Twitterze wpisie.

Kurator Nowak nazwała szczepionki "eksperymentem". Teraz się tłumaczy Kurator Nowak nazwała szczepionki "eksperymentem". Teraz się tłumaczy Źródło: PAP, fot: Art service
d22m08p
d22m08p

O kwestię obowiązkowych szczepień nauczycieli Barbara Nowak została zapytana podczas rozmowy z Radiem ZET. - Absolutnie nie zgadzam się z pomysłem, by kogokolwiek do czegokolwiek przymuszać. Zwłaszcza, jeśli mówimy o szczepionkach, których konsekwencje, konsekwencje tego eksperymentu, nie są do końca stwierdzone - powiedziała małopolska kurator.

Podkreśliła, że jej zdaniem "człowiek dorosły i wolny musi sam odpowiedzialnie wybierać i nie wolno go do tego zmuszać". - Więc nie wyobrażam sobie, że można kogoś w tym momencie zmuszać. To jest wolna decyzja każdego wolnego człowieka. Tak powinno być - przekonywała Nowak.

Zaledwie kilka godzin później kurator skomentowała swoje słowa. "Przyznaję, że mając wykształcenie historyczne, a nie medyczne, nie powinnam się wypowiadać na temat szczepionki. Zapewniam, że w Małopolsce uczniowie i nauczyciele są bezpieczni, bo realizowane są cele polityki państwa polskiego" - napisała na Twitterze.

Nowak wywołała burzę. Niedzielski i Czarnek komentują

Wypowiedź Barbary Nowak wywołała niemałe poruszenie. Negatywnie ocenił ją minister zdrowia Adam Niedzielski, który stwierdził, że słowa małopolskiej kurator o szczepieniach to "oznaka braku rozumu".

d22m08p

- O takich wybrykach słyszymy systematycznie od czasu do czasu, że znajduje się osoba - jeśli można tak powiedzieć - oświecona, która uważa, że potrafi przeciwstawić się swoim nikłym autorytetem całemu światu nauki. Niestety, to są oczywiście kolejne wpadki i niefortunne wypowiedzi. Potępiam wszystkie takie oznaki braku rozumu - przekazał w trakcie briefingu prasowego.

Niedzielskiego zapytano, czy Barbara Nowak powinna ponieść stosowne konsekwencje. - Takie osoby nie powinny ponosić odpowiedzialności za edukację - odparł.

Szczepienia przeciw COVID-19. Czarnek potępia słowa Nowak

Małopolską kurator skrytykował także szef resortu edukacji i nauki Przemysław Czarnek. "Wypowiedź Pani Kurator Barbary Nowak uważam za szkodliwą i absolutnie nie zgadzam się z nią. Niezmiennie zachęcam wszystkich do szczepień" - poinformował minister.

Wcześniej Czarnek niejednokrotnie oświadczał, że osobiście jest przeciwny obowiązkowym szczepieniom nauczycieli.

d22m08p

- Uważam, że w Polsce jest to absolutnie nie do zastosowania. Jestem zwolennikiem tłumaczenia, przedstawienia argumentów prawdziwych dotyczących rzeczywiście wielkiej korzyści płynącej ze szczepień, a tą korzyścią jest życie - mówił pod koniec grudnia szef MEiN, dodając jednocześnie, że sam jest zaszczepiony przeciw COVID-19 trzema dawkami.

Przeczytaj również:

d22m08p
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d22m08p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d22m08p
Więcej tematów