Trwa ładowanie...

Nie tylko Niedzielski. Również Czarnek potępia wypowiedź kurator Nowak

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek skrytykował wypowiedź kurator oświaty Barbary Nowak, która padła na antenie Radia Zet. Szczepienia przeciwko koronawirusowi nazwała eksperymentem medycznym. Wcześniej w mocnych słowach skrytykował ją minister zdrowia Adam Niedzielski.

Kurator Barbara Nowak jest przeciwniczką szczepień na COVID-19 Kurator Barbara Nowak jest przeciwniczką szczepień na COVID-19 Źródło: PAP, fot: Łukasz Gągulski
d3wfyq1
d3wfyq1

"Wypowiedź Pani Kurator Barbary Nowak uważam za szkodliwą i absolutnie nie zgadzam się z nią. Niezmiennie zachęcam wszystkich do szczepień" - oświadczył minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek w komunikacie resortu.

Po publicznej reprymendzie od ministra Barbara Nowak przyznała mu rację.

"Przyznaję, że mając wykształcenie historyczne, a nie medyczne, nie powinnam się wypowiadać na temat szczepionki. Zapewniam, że w Małopolsce uczniowie i nauczyciele są bezpieczni, bo realizowane są cele polityki państwa polskiego" - napisała kurator z Małopolski.

Niedzielski o wypowiedzi kurator Nowak: brak rozumu

Wcześniej słowa małopolskiej kurator oświaty potępił minister zdrowia Adam Niedzielski.

d3wfyq1

- Ja oczywiście potępiam wszystkie takie oznaki braku rozumu i apeluję o pewnego rodzaju wstrzemięźliwość. Bo jeśli ktoś chce się popisać, ktoś chce zaistnieć medialnie, to powinien sobie jednocześnie zdawać sprawę, że bierze na siebie ogromną odpowiedzialność. Każda osoba, która ze względu na tą wypowiedź zwątpi i zrezygnuje ze szczepienia, to jest osoba, której życie i zdrowie właśnie obciąża odpowiedzialnością te tzw. autorytety - powiedział Adam Niedzielski.

Zobacz także: Ukraina ma przyszłość w NATO? "Teraz jest ten moment, kiedy trzeba o tym mówić"

- Znajduje się osoba - jeśli można tak powiedzieć - oświecona, która uważa, że potrafi przeciwstawić się swoim nikłym autorytetem całemu światu nauki. Niestety, to są oczywiście kolejne wpadki, kolejne niefortunne wypowiedzi, bo rzeczywistość jest taka, że nie jest to żaden eksperyment. Opieramy się na rzeczywistych obserwacjach i widzimy, że szczepienie 60-krotnie - to są dane z Polski - chroni przed zgonem w stosunku do osób niezaszczepionych - stwierdził Adam Niedzielski.

d3wfyq1

Niedzielski: Takie osoby nie powinny ponosić odpowiedzialności za edukację

Minister zdrowia był dopytywany przez dziennikarzy czy jego zdaniem Barbara Nowak powinna ponieść konsekwencje swojej wypowiedzi. Nie miał wątpliwości.

- Oczywiście, że powinna. Takie osoby nie powinny ponosić odpowiedzialności za edukację - powiedział Adam Niedzielski, który w piątek sam przyjął trzecią dawkę szczepionki przeciwko COVID-19.

Wypowiedź Barbary Nowak

Małopolska kurator gościła w piątek rano u Beaty Lubeckiej w Radiu Zet. Gdy padło o ewentualne obowiązkowe szczepienia nauczycieli, jej odpowiedź była negatywna.

d3wfyq1

- Z mojego punktu widzenia - nie, absolutnie nie. Dlatego, że uważam, iż człowiek dorosły, wolny, musi sam odpowiedzialnie wybierać i nie wolno go do tego zmuszać. Konsekwencje eksperymentu nie są sprawdzone Absolutnie nie zgadzam się z pomysłem na to, żeby kogokolwiek do czegokolwiek przymuszać. To jest wolna decyzja każdego wolnego człowieka - tak powinno być - oceniła kurator.

Barbara Nowak nie chciała odpowiedzieć na antenie na pytanie czy sama zaszczepiła się przeciwko koronawirusowi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3wfyq1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3wfyq1
Więcej tematów