Trwa ładowanie...

Kulisy wspólnych wakacji premier Szydło i prezydenta Dudy. Razem, ale osobno

W rezydencji prezydenta w nadmorskiej Juracie wakacje spędzał nie tylko Andrzej Duda. Dołączyła do niego także premier Beata Szydło. Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, politycy nie doszli do porozumienia i wolny czas spędzali osobno. Prezydent pływał na skuterze, a szefowa rządu na kajakach.

Share
Kulisy wspólnych wakacji premier Szydło i prezydenta Dudy. Razem, ale osobnoŹródło: PAP, fot: Tomasz Gzell
dzgoze4

W czasie kampanii wyborczych w 2015 r. Andrzej Duda, wówczas kandydat na prezydenta i Beata Szydło, wskazywana na premiera, ramię w ramię walczyli o zwycięstwo. Poznali się wczas bliżej i zaprzyjaźnili. Ostatnie weta Andrzeja Dudy w sprawie reformy sądownictwa sprawiły, że szefowa rządu ostro zaatakowała prezydenta w orędziu. Od tej pory ich stosunki są bardzo chłodne.

Po tym, jak na jaw wyszło, że politycy razem spędzają wakacje w prezydenckim Ośrodku w Juracie, pojawiły się nawet głosy, że mogą oni zawrzeć wspólny front przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu. Okazuje się jednak, że topór wojenny między Szydło i Dudą nie został zakopany.

Jak dowiedziała się Wirtualna Polska, szefowa rządu wystąpiła do Kancelarii Prezydenta z prośbą o udostępnienie części rezydencji w Juracie, by mogła tam wypocząć z mężem. Wybrała to miejsce, ponieważ jak żadne inne zapewnia prywatność i odosobnienie. Ośrodek jest położony na uboczu, na rozległym ogrodzonym terenie. Ma także wydzieloną dużą prywatną plażę, na która nie mają wstępu turyści.

Zobacz, jak wyglądała wojna na orędzia premier i prezydenta:

Wspólny pobyt w jednej rezydencji nie sprawił jednak, że prezydent i szefowa rządu doszli do porozumienia. – Widzieli się przelotnie kilka razy. Zamienili kilka słów. Doszło do jednej rozmowy, ale bez przełomu. Premier Szydło obstaje przy swoim. Uważa, że prezydent zdradził ją i PiS, wetując ustawy – mówi nam osoba z Pałacu Prezydenckiego. I dodaje, że szefowa rządu w rozmowach z prezydentem stoi po stronie Antoniego Macierewicza, a to z szefem MON Andrzej Duda wszedł z najostrzejszy spór.

dzgoze4

Jak udało nam się dowiedzieć, w czasie wspólnego pobytu w Juracie Andrzej Duda spędzał cały wolny czas z rodziną. W tym czasie premier Szydło pływała z mężem na kajakach.

O tym, że w Juracie nie doszło do porozumienia mogą świadczyć słowa szefowej rządu na temat wet prezydenta. - Moim zdaniem Andrzej Duda popełnił błąd, wetując te dwie ważne ustawy - powiedziała po powrocie z urlopu w wywiadzie dla "Super Expressu" Beata Szydło. Zapytana o wspólny urlop z prezydentem, odpowiedziała: - Byłam nad morzem. Jeżdżę tam co roku od wielu lat. Nie ja jedna. Cieszę się, że nad polskim morzem wypoczywa coraz więcej Polaków.

Beata Szydło i całe PiS czeka na projekty Andrzeja Dudy dotyczące reformy sądownictwa. Prezydent wetując ustawy autorstwa PiS zapowiedział, że jego propozycja będzie gotowa w połowie września. Posłowie partii rządzącej nieoficjalnie przyznają, że w czasie prac parlamentarnych mogą częściowo zmienić przepisy, które będzie forsował Andrzej Duda. - Jeśli zmiany ustaw będą wypaczały ich sens, to prezydent ich po prostu nie podpisze - mówi osoba z Pałacu Prezydenckiego.

dzgoze4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzgoze4
dzgoze4
Więcej tematów