Trwa ładowanie...
d1cye40

Kulisy odwołania prezesa PWPW. To dlatego Mariusz Błaszczak odwołał "człowieka Antoniego Macierewicza"

Nowy konflikt w rządzie? Odwołanie prezesa Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych miało związek z blokowanie zmian w statucie spółki. Szef MSWiA Mariusz Błaszczak chciał wprowadzić do zarządu wiceprezesa, który byłby przedstawicielem resortu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Odwołanie prezesa PWPW to przejaw nowego konfliktu w rządzie?
Odwołanie prezesa PWPW to przejaw nowego konfliktu w rządzie? (Wikimedia Commons CC BY)
d1cye40

Według informacji reportera RMF FM to szef MSWiA Mariusz Błaszczak odwołał prezesa Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych - Piotra Woyciechowskiego. Powodem dymisji miało być sabotowanie prób uporządkowania sytuacji w zakładzie i podporządkowania PWPW Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA sprawuje nadzór nad Wytwórnią - przyp. red.).

Jak informuje RMF FM 20 lipca został uchwalony nowy statut PWPW, który przewiduje wprowadzenie do zarządu nowego wiceprezesa - przedstawiciela MSWiA. Musiałby on wyrażać zgodę na część decyzji prezesa Wytwórni, m.in. te dotyczące zmian personalnych.

d1cye40

Statut nie został jednak do tej pory zarejestrowany w Krajowym Rejestrze Sądowym z powodu błędnych wpisów dotyczących sposobu reprezentacji spółki. Ostatni raz taki błąd miał pojawić się w piątek i KRS ponownie nie zarejestrował zmian w statucie.

Zgodnie z prawem za zgłoszenie zmian odpowiada zarząd firmy.

Wpływ na decyzję o odwołaniu Piotra Woyciechowskiego - uznawanego za zaufanego człowieka ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza - miała także ujawniona w poniedziałek przez RMF FM informacja o podsłuchiwaniu związkowców.

Źródło: RMF FM

d1cye40

Podziel się opinią

Share
d1cye40
d1cye40
Więcej tematów