Trwa ładowanie...

Kulisy odwołania prezesa PWPW. To dlatego Mariusz Błaszczak odwołał "człowieka Antoniego Macierewicza"

Nowy konflikt w rządzie? Odwołanie prezesa Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych miało związek z blokowanie zmian w statucie spółki. Szef MSWiA Mariusz Błaszczak chciał wprowadzić do zarządu wiceprezesa, który byłby przedstawicielem resortu.

Kulisy odwołania prezesa PWPW. To dlatego Mariusz Błaszczak odwołał "człowieka Antoniego Macierewicza"Źródło: Wikimedia Commons CC BY
d2pbwzs
d2pbwzs

Według informacji reportera RMF FM to szef MSWiA Mariusz Błaszczak odwołał prezesa Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych - Piotra Woyciechowskiego. Powodem dymisji miało być sabotowanie prób uporządkowania sytuacji w zakładzie i podporządkowania PWPW Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji (MSWiA sprawuje nadzór nad Wytwórnią - przyp. red.).

Jak informuje RMF FM 20 lipca został uchwalony nowy statut PWPW, który przewiduje wprowadzenie do zarządu nowego wiceprezesa - przedstawiciela MSWiA. Musiałby on wyrażać zgodę na część decyzji prezesa Wytwórni, m.in. te dotyczące zmian personalnych.

Statut nie został jednak do tej pory zarejestrowany w Krajowym Rejestrze Sądowym z powodu błędnych wpisów dotyczących sposobu reprezentacji spółki. Ostatni raz taki błąd miał pojawić się w piątek i KRS ponownie nie zarejestrował zmian w statucie.

d2pbwzs

Zgodnie z prawem za zgłoszenie zmian odpowiada zarząd firmy.

Wpływ na decyzję o odwołaniu Piotra Woyciechowskiego - uznawanego za zaufanego człowieka ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza - miała także ujawniona w poniedziałek przez RMF FM informacja o podsłuchiwaniu związkowców.

Źródło: RMF FM

d2pbwzs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pbwzs
Więcej tematów