ycipk-ana0ci

Kukiz'15 nie będzie partią. "Już wolę progu Sejmu nie przekroczyć"

Paweł Kukiz zapewnia, że jego formacja nie przekształci się w partię polityczną. - Niedopuszczalne jest to, żeby kwestionować podstawowe założenia i idee, z którymi ruch szedł do parlamentu - powiedział.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Paweł Kukiz odrzucił możliwość przekształcenia jego ruchu w partię polityczną
Paweł Kukiz odrzucił możliwość przekształcenia jego ruchu w partię polityczną (PAP, Fot: Rafał Guz)
ycipk-ana0ci

Lider Kukiz'15 w audycji radiowej odpowiadał na pytania o przyszłość swojego ruchu. W ostatnich dniach z jego formacji odeszli m.in. były już rzecznik Jakub Kulesza i Marek Jakubiak. Ostatni kwestionował model przyjęty przez Pawła Kukiza, który nie chce, aby jego stowarzyszenie przekształciło się w partię polityczną. Jakubiak odrzucił też sugestię swojego eks-szefa o możliwości złożenia mandatu poselskiego.

- Nie ma takiej opcji, nie istnieje i nie będzie. Niedopuszczalne jest to, żeby kwestionować podstawowe założenia i idee, z którymi ruch Kukiz'15 szedł do parlamentu. Zalicza się do nich chęć założenia partii czy pobierania subwencji. Zostawiamy to w kieszeni podatnika, który powinien dobrowolnie wpłacać na daną opcję. Już wolę progu Sejmu nie przekroczyć - powiedział Paweł Kukiz w Salonie Politycznym Trójki.

ycipk-ana0ci

Odpowiedział też na zarzuty Jakubiaka o to, że jest pod zbyt dużym wpływem wicemarszałka Sejmu. - Stanisław Tyszka jest wspaniałym, merytorycznym, wykształconym człowiekiem. Ma sznyt urzędniczy i więcej robi niż gada - przekonywał Kukiz. Sugestie, że jest pod wpływem swoich współpracowników, nazwał "teoriami spiskowymi i nieistotnymi oraz nieważnymi bzdurami".

Zobacz także: Robert Winnicki o kulisach rozmów z otoczeniem prezydenta

ycipk-ana0ci

Źródło: Trójka Polskie Radio

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-ana0ci

ycipk-ana0ci
ycipk-ana0ci