Trwa ładowanie...
dh9kzkw
Kukiz wyśmiewa polityków opozycji. "Wyszło trzech muszkieterów"
Mariusz Szymczuk

Kukiz wyśmiewa polityków opozycji. "Wyszło trzech muszkieterów"

Komisja Europejska do poniedziałku czeka na postęp w rozwiązaniu kryzysu konstytucyjnego w Polsce. Jeśli sporu nie uda się zażegnać to przyjęta zostanie opinia dotycząca praworządności w naszym kraju. - Polska jest niepodległym krajem póki co - komentuje szef klubu PiS Ryszard Terlecki i wyjaśnia, że rząd działa ws. TK zgodnie z własnym planem. W związku ze stanowiskiem KE opozycja przełożyła termin spotkania poświęconego sprawom Trybunału. - To kpina z Polaków - mówi Paweł Kukiz i wyśmiewa decyzję polityków PO, Nowoczesnej oraz PSL.
Share
dh9kzkw

- Szanując zdanie KE i innych instytucji europejskich, działamy zgodnie z własnym harmonogramem i własnymi procedurami w parlamencie - powiedział Ryszard Terlecki. Zaznaczył, że we wtorek - z inicjatywy marszałka Sejmu - odbyło się spotkanie, które zwiększyło szansę na kompromis dotyczący TK.

Ryszard Petru zauważa, że to nadal tylko zapowiedź podjęcia działań. - Obawiam się, że w przypadku braku reakcji grożą nam sankcje. Czyli wszystkim nam, przez zamieszanie, które robi PiS, będzie gorzej - ostrzega lider Nowoczesnej.

dh9kzkw

Na wspólnej konferencji prasowej Władysław Kosiniak-Kamysz, Ryszard Petru i Grzegorz Schetyna poinformowali, że spotkanie dotyczące zakończenia kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego przekładają na wtorek. Ich zdaniem, po decyzji KE jest inna sytuacja i trzeba poczekać na działania rządu premier Beaty Szydło.

Decyzji Nowoczesnej, PSL i PO nie rozumie Paweł Kukiz. - Komisja chce jak najszybszego - w trybie pilnym - rozwiązania sytuacji kryzysowej. A oni wychodzą - tych trzech muszkieterów - i mówią: we wtorek zrobimy to spotkanie. Na Boga! Ludzie! - emocjonalnie komentuje Kukiz, dodając, że to kpiny z Polaków.

dh9kzkw

Podziel się opinią

Share
dh9kzkw
dh9kzkw
Więcej tematów