Trwa ładowanie...

Kukiz'15: działania Nowoczesnej, to próba wywołania politycznej awantury

• Klub Kukiz'15 negatywnie ocenił decyzję o spotkaniu KW tylko z posłami PiS • Wg Kukiz'15 działania Nowoczesnej mogą odbić się bardzo negatywnie na imieniu Polski • Kulesza: apelujemy do posłów Nowoczesnej i posłów PO, by nie zaogniać sytuacji
Share
Kukiz'15: działania Nowoczesnej, to próba wywołania politycznej awantury
Źródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
d3ze9we

Klub Kukiz'15 negatywnie ocenia decyzję o zorganizowaniu spotkania delegacji KW tylko z posłami PiS; ale organizowanie przez Nowoczesną dodatkowego spotkania, to próba wywołania politycznej awantury, co może się negatywnie odbić na wizerunku Polski - powiedział poseł Jakub Kulesza.

Delegacja Komisji Weneckiej spotkała się z przedstawicielami klubu PiS: Stanisławem Piotrowiczem i Markiem Astem, a - następnie - z posłami opozycji. W nieplanowanym wcześniej spotkaniu uczestniczyły posłanki Nowoczesnej: Kamila Gasiuk-Pihowicz oraz Joanna Scheuring-Wielgus, a także poseł PO Krzysztof Brejza.

Kulesza zaznaczył, że jego ugrupowanie "bardzo negatywnie" odbiera decyzję o zorganizowaniu spotkania przedstawicieli Komisji Weneckiej w parlamencie bez udziału opozycji. Jednak - jak dodał - działania Nowoczesnej mogą wywołać "polityczną awanturę", która może odbić się - jak mówił - "bardzo negatywnie na imieniu Polski za granicą".

d3ze9we

- Uważamy, że to jest zły sygnał dla Komisji Weneckiej, dla instytucji europejskich na temat tego, co się dzieje w Polsce - powiedział rzecznik Kukiz'15. - Obawiamy się, że te działania mogą służyć próbie wywołania ponownej dyskusji na forum Parlamentu Europejskiego, dyskusji na temat sytuacji wewnętrznej Polski - dodał.

- Apelujemy do posłów Nowoczesnej i posłów PO, by nie zaogniać sytuacji, nie pokazywać naszego kraju w oczach nawet przedstawicieli Komisji Weneckiej w złym świetle - powiedział Kulesza. Zaznaczył, że Komisja Wenecka wydała już swoją opinię i pokazała Polsce postulaty, do których jednak PiS się nie zastosował.

Kulesza przekonywał, że Kukiz'15 "dobre imię Polski stawia ponad jakimkolwiek interesem partyjnym, ponad wszystkim partyjnymi sporami". - My zrobiliśmy wszystko, co w tej sprawie mogliśmy, tak by nie narażać Polski na złe opinie - stwierdził. Jako przykład podał zgłoszony przez jego partię projekt zmiany konstytucji.

Delegacja KW składa wizytę w Polsce w poniedziałek i wtorek, w ramach prac nad projektem opinii na temat nowej ustawy o Trybunale Konstytucyjnym. Opinia zostanie następnie przyjęta na plenarnym posiedzeniu Komisji w Wenecji 14 października. Jest to już trzecia opinia KW na temat polskiej ustawy wydana w ciągu siedmiu miesięcy. Wcześniej zajęła się, oprócz TK, także ustawą o policji, która zmienia zasady inwigilacji, i zgłosiła szereg uwag.

d3ze9we

Podziel się opinią

Share
d3ze9we
d3ze9we
Więcej tematów