Trwa ładowanie...
d4egz21

Kucharka i kościelna święciły domy zamiast księdza. Biskup świdnicki wstrzymał kolędę

Niecodzienny przebieg kolędy w Tomkowej koło Świdnicy w woj. dolnośląskim. Zamiast księdza domy święciły kościelna i kucharka z plebani. - Biskup interweniował, jak tylko się o tym dowiedział - mówi WP ks. dr Daniel Marcinkiewicz, rzecznik prasowy świdnickiej kurii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kucharka i kościelna święciły domy zamiast księdza. Biskup świdnicki wstrzymał kolędę
(Wikimedia Commons)
d4egz21

Jak twierdzą mieszkańcy, pani Dorota i pani Marysia odwiedzały domy w Tomkowej w niedzielę i poniedziałek, kiedy zachorował proboszcz. - Święciły ludziom domy bez jakichkolwiek uprawnień - mówią parafianie w rozmowie z "Gazetą Wrocławską".

Kobiety miały też zbierać koperty z datkami, otwierać je i spisywać kwoty na liście, aby nikt nie pomyślał, że zabiorą coś dla siebie.

Rzecznik prasowy diecezji świdnickiej przyznaje, że taka sytuacja miała miejsce. - Zadzwonili do nas zaniepokojeni mieszkańcy. Ksiądz biskup natychmiast skontaktował się z proboszczem. Reakcja była natychmiastowa - zapewnia WP ks. dr Daniel Marcinkiewicz. Kolęda została wstrzymana.

d4egz21

- Wizyta duszpasterska to zawsze wizyta księdza. Obok modlitwy o łaskę dla mieszkańców najważniejszą częścią kolędy jest błogosławieństwo dla domu - dodaje rzecznik.

Wyjaśnia również, że sprawa została wyjaśniona, a przełożeni nie będą wyciągać konsekwencji wobec proboszcza z Tomkowej.

d4egz21

Podziel się opinią

Share

d4egz21

d4egz21
Więcej tematów