Trwa ładowanie...

Ktoś wykupił domenę PrezydentSzydlo.pl. Transakcję wykonano 1 kwietnia

Informacja o wykupieniu domeny uruchomiła falę spekulacji. Czy była szefowa rządu chce zasiąść w Pałacu Prezydenckim? A może PiS zamierza wystawić ją w wyborach na prezydenta Warszawy? Jest jeszcze trzecia możliwość. Jaka?

Share
Ktoś wykupił domenę PrezydentSzydlo.pl. Transakcję wykonano 1 kwietnia
Źródło: PolitykaWSieci
d22fk3w

Informację o wykupieniu internetowej domeny PrezydentSzydlo.pl jako pierwszy podał portal politykawsieci.pl. W internecie natychmiast pojawiło się wiele spekulacji.

Beata Szydło była przecież premierem, który cieszył się wśród Polaków bardzo wysokim poparciem. Jest lojalna wobec prezesa Jarosława Kaczyńskiego i nie można wykluczyć, że PiS chciałoby, aby zastąpiła na stanowisku Andrzeja Dudę.

d22fk3w

Wielu internautów sugeruje jednak, że może chodzić o prezydenturę w Warszawie. Po ujawnieniu afery reprywatyzacyjnej, Hanna Gronkiewicz-Waltz nie ma już szans na kolejną kadencję. Platforma Obywatelska chce, by jej miejsce zajął Rafał Trzaskowski, ale PiS nie daje za wygraną. Jako kandydata tej partii do rządzenia stolicą najczęściej wskazuje się Patryka Jakiego i Michała Dworczyka. Wystawienia przez PiS Beaty Szydło nie można jednak wykluczyć.

Jak nie wiadomo o co chodzi, to ...

Nam najbardziej prawdopodobny wydaje się jednak scenariusz numer 3. Zakłada on, że domeny nie wykupili PR-owcy PiS, ale osoba, która chce na tym zarobić potężne pieniądze. Sprawdziliśmy, że firma, która przejęła domenę prezydentszydlo.pl, ma już w swoich zasobach m.in. stronę tusk2019.pl.

domeny
Źródło: domeny

Print Screen domeny.pl

d22fk3w

Dlaczego piszemy o "potężnych pieniądzach". Bo wykupywanie wolnych domen to prosta rzecz i świetny pomysł na biznes. Czasem nie kosztuje nic, a pozwala wiele zarobić. Kiedyś największe fortuny zdobywano odsprzedając m.in. sex.com, toys.com, czy business.com.

Domena 20.com została kilka lat temu sprzedana za 1,75 mln dolarów. W 2006 roku kupił ją znany inwestor Jason Calacanis. Wtedy zainwestował w nią aż 60 tys. dolarów, ale jak się później okazało, i tak było warto.

W Polsce rekord sprzedaży domeny miał najprawdopodobniej miejsce w 2011 roku. Kiedy na rynku telekomunikacyjnym pojawiła się firma Play, korzystała ona z adresu playmobile.pl. Domena play.pl była bowiem zajęta przez popularny sklep z grami komputerowymi.

Gdy Play znacząco urósł i stał się jednym z liderów rynku, zdecydował się na wykupienie domeny. O jakich pieniądzach mowa? Właściciele firmy nie chcieli zdradzać szczegółów, ale w branży mówiło się, że transakcja mogła opiewać na kwotę od kilku do nawet kilkunastu milionów złotych!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d22fk3w

Podziel się opinią

Share
d22fk3w
d22fk3w
Więcej tematów