WP

Kto powinien być kandydatem PiS na prezydenta? Wyniki sondażu zaskakują

Chociaż zgodnie z przewidywaniami w sondażu SW Research dla serwisu rp.pl pierwsze miejsce zajął Andrzej Duda, jego wynik należy uznać za kiepski. Niepokoić władze PiS może również odsetek niezdecydowanych wyborców i brak alternatywnego kandydata.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Duda nie ma w PiS żadnego poważnego kontrkandydata
Andrzej Duda nie ma w PiS żadnego poważnego kontrkandydata (East News)
WP

Obecną głowę państwa poparło w sondażu 29,3 proc. respondentów. Jarosława Kaczyńskiego jako najlepszego kandydata w wyborach prezydenckich 2020 wskazało niespełna 9 proc. ankietowanych, a Beatę Szydło nieco ponad 6 proc.

Prawie co czwarty biorący udział w badaniu nie wiedział na kogo oddałby głos, gdyby wybory odbyły się dziś. 32,5 proc. respondentów deklarował poparcie dla innego kandydata, niż zaproponowani przez sondażownię.

- Wprawdzie silne jest też oczekiwanie na kogoś spoza wymienionej trójki, ale interpretuję to raczej jako przejaw niechęci do nich wszystkich niż oczekiwanie na jakiegoś ukrytego kandydata PiS - skomentował wyniki badania politolog prof. Antoni Dudek w rozmowie z rp.pl.

WP

Ekspert zwrócił uwagę na słaby wynik Beaty Szydło. Jego zdaniem zaledwie 6-procentowe poparcie dla byłej premier dobitnie potwierdza, że nie jest ona poważną konkurentką dla Andrzeja Dudy.

Zobacz także: Paweł Lisicki: ze strony PiS to był nokaut

Badanie SW Research na zlecenie serwisu rp.pl przeprowadzono w dniach 9-11 kwietnia 2018 roku na próbie 800 osób reprezentatywnej dla populacji Polski pod względem płci, wieku i miejsca zamieszkania.

WP
WP.PL
Podziel się

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
WP
WP