Trwa ładowanie...

Ksiądz oskarżony o molestowanie ośmiu dziewczynek z wyrokiem. Duchowny nie pójdzie do więzienia

Na dwa lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na pięć lat oraz 10 tys. zł grzywny został skazany były proboszcz z Garbna (woj. warmińsko-mazurskie). Duchowny miał namawiać swoje ofiary do dotykania się w miejscach intymnych w trakcie nauki pływania.

Share
Ksiądz oskarżony o molestowanie ośmiu dziewczynek z wyrokiem. Duchowny nie pójdzie do więzienia
Źródło: Fotolia
d115tcr

Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce oskarżyła księdza Jarosława M. o molestowanie seksualne ośmiu dziewczynek w wieku 9-13 lat. Duchowny miał namawiać je do rozbierania i dotykania się w miejscach intymnych podczas zajęć pływania, a także w łazience na plebanii pod pretekstem "nauki brania prysznica" - podaje gazetaolsztynska.pl.

Łącznie duchowny usłyszał 9 zarzutów, których miał dopuścić się w Kętrzynie i Ornecie. Wobec 4 przestępstw został uznany winnym, w przypadku trzech został uniewinniony, a 2 się przedawniły. Jarosław M. został skazany przez Sąd Rejonowy na 2 lata bezwzględnego więzienia i 5-letni zakaz pracy w miejscach związanych z edukacją. Obie strony zaskarżyły wyrok.

W piątek Sąd Okręgowy w Olsztynie zarządził, że kara 2 lat więzienia będzie w zawieszeniu na 5 lat oraz, że duchowny zapłaci 10 tys. zł grzywny. Wyrok jest prawomocny. Ksiądz został też przeniesiony do innej parafii. Sprawą zajmuje się także Stolica Apostolska.

Zobacz także: Beata Kempa o papieżu Franciszku. "Trzeba odróżniać nauczanie od dogmatów"

Źródło: gazetaolsztynska.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d115tcr

Podziel się opinią

Share
d115tcr
d115tcr
Więcej tematów