Trwa ładowanie...

Kuriozalny wpis księdza. W obiedzie przeszkodziła mu flaga Ukrainy

Kuriozalny wpis duchownego. Ksiądz Daniel Wachowiak na Twitterze przybliżył swoją historię, jak to zrezygnował z wejścia do restauracji wyłącznie dlatego, że wisiała przed nią "jedynie flaga Ukrainy". Komentujący nie mieli litości. "Taką nienawiść trzeba leczyć, nim wyjdzie z tego coś złego" - napisali.

Duchownemu nie spodobała się ukraińska flaga przed wejściemDuchownemu nie spodobała się ukraińska flaga przed wejściemŹródło: PAP, Twitter, fot: Leszek Szymański
d380iz7
d380iz7

Na Twitterze proboszcz parafii w Koziegłowach ks. Daniel Wachowiak, znany z częstego komentowania wielu wydarzeń, postanowił przybliżyć czytelnikom pewien "incydent".

"Czas na obiad. Nie jestem w swoim mieście, ale nadal w Polsce. Zaciekawiła mnie reklama pierogów. Idziemy. Po 300 metrach widzimy, że powiewa jedynie flaga Ukrainy. Pytam się, dlaczego nie wisi zatem i flaga Polski? Bo właściciel to Ukrainiec" - napisał. Dodał, że zrezygnował z wejścia do lokalu, ze względu na brak polskiej flagi.

Wpis został skrytykowany przez wielu internautów. "Polecam księdzu lekturę listu do Galatów 3; 28: Nie ma już Żyda ani poganina, nie ma już niewolnika ani człowieka wolnego, nie ma już mężczyzny ani kobiety, wszyscy bowiem jesteście kimś jednym w Chrystusie Jezusie" - napisał redaktor naczelny portalu Energetyka24 Jakub Wiech.

"Czyli co? Genderyzm w wydaniu dzisiejszej nowomowy jest OK? Skoro nie ma mężczyzny, czy kobiety... Proszę nie wykorzystywać Słowa Bożego dla własnych politycznych, czy emocjonalnych ambicji" - napisał ks. Wachowiak. Inni internauci wypomnieli mu, że duchowny sam wykorzystywał cytaty biblijne do krytyki zakazów dla osób niezaszczepionych.

"Raczej to o księdzu źle świadczy i nie ma się czym chwalić. W polskich sklepach w USA bardzo często wiszą flagi Polski,na początku maja podświetlono w nasze barwy Niagarę a w Toronto i Chicago odbyły się polskie parady. Taką nienawiść trzeba leczyć nim wyjdzie z tego coś złego…" - napisał korespondent RMF FM w Waszyngtonie Paweł Żuchowski.

"Ja ostatnio wszedłem do pizzerii, ale wszędzie była włoska kolorystyka. Spytałem dlaczego nie polska. Powiedzieli, że właściciel jest Włochem. Wyszedłem" - napisał prowadzący Kanał Sportowy Krzysztof Stanowski.

"Czas na mszę. Nie jestem w swoim mieście, ale nadal w PL. Zaciekawiła mnie reklama parafii. Idziemy. Po 300 metrach widzimy, że przed kościołem powiewa jedynie flaga Watykanu. Pytam się, dlaczego nie wisi zatem i flaga Polski? Bo proboszcz to ksiądz. Idziemy dalej ze względu..." - napisał dziennikarz Wirtualnej Polski Arkadiusz Grochot.

"Jak to było? Kochaj bliźniego swego, jak siebie samego? Czy źle pamiętam?" - skomentowała dziennikarka Karolina Baca-Pogorzelska.

"Nie siądę do obiadu, dopóki żona nie powiesi flagi!" - napisał prześmiewczo prowadzący RMF FM Robert Mazurek.

Kontrowersyjny duchowny

Ksiądz Daniel Wachowiak jest bardzo aktywnym duchownym w mediach społecznościowych. Często wypowiada się na tematy związane z polityką. W 2018 roku krytykował decyzję mieszkańców Poznania, którzy na prezydenta miasta wybrali Jacka Jaśkowiaka. "Poznaniu, żal mi Ciebie" - pisał wówczas.

d380iz7

Duchowny upominał także wiernych, że powinni spowiadać się z głupich komentarzy w internecie i nieuczenia dzieci modlitw. Krytykował również wielokrotnie obostrzenia dla osób niezaszczepionych i przekonywał, że w szkołach panuje "terror" zakazujący krytykowania osób LGBT.

Czytaj więcej:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d380iz7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

d380iz7
Więcej tematów