Trwa ładowanie...
d3axufm

Krzysztof Szczerski: prezydent Andrzej Duda postępuje zgodnie z konstytucją i z prawem

Trybunał Stanu jest dla tych, którzy łamią prawo, a prezydent Andrzej Duda postępuje zgodnie z konstytucją i z prawem - tak prezydencki minister Krzysztof Szczerski odniósł się do słów polityków Platformy Obywatelskiej, którzy oceniają, że prezydent powinien stanąć przed Trybunałem za podpisanie nielegalnie przyjętego budżetu.
Share
Krzysztof Szczerski: prezydent Andrzej Duda postępuje zgodnie z konstytucją i z prawem
Źródło: PAP, Fot: Jacek Turczyk
d3axufm

"Trybunał Stanu jest dla tych, którzy łamią prawo"

Minister w Kancelarii Prezydenta podkreślił w radiu RMF FM, że Andrzej Duda podpisał budżet, gdyż "uznał, że nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że był on przyjęty zgodnie z prawem i że może podpisać tę ustawę, ustawę zgodną z prawem". Krzysztof Szczerski pytany był o słowa europosła Jarosława Wałęsy (PO), który mówił w grudniowym wywiadzie dla RMF FM, że sprawa Trybunału Stanu dla prezydenta powinna być częścią programu PO.

Z kolei we wtorek w Radiu ZET Grzegorz Schetyna powiedział, że prezydent powinien stanąć przed Trybunałem za podpisanie nielegalnie przyjętego budżetu. - Nie będzie świętych krów w polskiej polityce, a osoby, które łamią prawo, muszą wiedzieć, że za to odpowiedzą - podkreślił szef Platformy Obywatelskiej.

d3axufm

Partia poważna, czy łobuzerska?

- Trybunał Stanu jest dla tych, którzy łamią prawo. Prezydent Duda postępuje zgodnie z konstytucją, zgodnie z prawem - podkreślił Szczerski. Prezydencki minister dodał, że prawo łamali ci, którzy okupowali Sejm i blokowali możliwość jego pracy.

Zdaniem Szczerskiego, PO "popada w coraz większą autofrustrację", co jest dla Polski i demokracji niepokojące, ponieważ "demokracja potrzebuje opozycji, która stanowi merytoryczną przeciwwagę dla rządzących".

Według ministra, takie wypowiedzi polityków Platformy eliminują tę partię z dyskusji o poważnych projektach dla Polski. Zwrócił się też do PO, aby się zastanowiła, "czy chce być partią poważną, czy partią łobuzerską".

d3axufm

Podziel się opinią

Share
d3axufm
d3axufm
Więcej tematów