Trwa ładowanie...

Krzysztof Skiba zwolniony z TVP - nie będzie już prowadził "W tyle wizji"

• Krzysztof Skiba ma zniknąć z programu "W tyle wizji" na antenie TVP • Skiba w rozmowie z WP: podobno jest to decyzja "samej góry" • Twórca formatu Marcin Wolski (szef TVP2) nie skomentował jeszcze tej sprawy • Wpływ na decyzję mógł mieć fakt, że Skiba opublikował wiersz "Wykopki" nt. ekshumacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej
Share
Krzysztof Skiba
Krzysztof SkibaŹródło: Agencja Gazeta, Fot: Rafal Malko
d1aqinq

Przeczytaj także: Krzysztof Skiba: Współczuję Pawłowi Kukizowi. Jest dziś "kapciowym" Jarosława Kaczyńskiego

Przeczytaj także: Marcin Wolski dla WP: w "Wiadomościach" TVP powtarzają nasze dowcipy

Krzysztof Skiba - lider zespołu Big Cyc - był jednym z prowadzących programu "W tyle wizji". Jest on emitowany na antenie TVP Info. W wywiadzie dla Wirtualnej Polski Marcin Wolski mówił, że starał się do programu zaangażować także osoby krytyczne wobec PiS. - Chciałem, aby kilku takich Skibów przyszło - podkreślił. Nie był jednak zachwycony jednym z żartów Skiby, w którym muzyk porównał PiS do śmierdzącej kozy.

d1aqinq

Sam Krzysztof Skiba w wywiadzie dla WP przyznawał, że jako jedyny taki krytyczny głos wobec obozu rządzącego "czuł się wyjątkowo". - Dobór prowadzących "W tyle wizji" jest prawicowy, ale dzielnie staram się te PiS-owskie bajki sprowadzić do parteru. Nie zawsze mi się udaje. Uczciwie muszę jednak powiedzieć: nikt mnie nie cenzuruje - podkreślał. Dodawał też: - Bardzo dobrze, że telewizja publiczna nie idzie drogą Radia Maryja, gdzie w ogóle nie zaprasza się opozycji. Tak - ma przechył prorządowy, ale są w niej nie tylko politycy PiS.

Dzień po opublikowaniu wywiadu ze Skibą na stronach WP, muzyk otrzymał - jak nam potwierdza - telefon z TVP i został poinformowany o tym, że nie będzie już jednym z prowadzących "W tyle wizji".

- Powiedziano mi, że nie będę już występował w programie i że podobno jest to decyzja "samej góry". Nie wiem, kogo dokładnie. Nie przedstawiono mi powodów decyzji, ale odbieram ją jako brak akceptacji dla moich poglądów - mówi teraz Skiba w rozmowie z WP. Jak dodaje, spodziewał się tego, że w końcu go zwolnią. - Dzieje się to mimo dobrych recenzji i bardzo dobrych wyników oglądalności odcinków z moim udziałem. I tak się zresztą długo utrzymałem w Telewizji Publicznej - zaznacza.

Wpływ na decyzję o zakończeniu współpracy ze Skibą mógł mieć fakt, że lider Big Cyc nagrał i opublikował na Facebooku w ostatnich dniach kilka "bajek Skiby". Wiersz "Wykopki" wygłasza, stojąc między dwoma nagrobkami (nie na cmentarzu, ale zapewne w zakładzie kamieniarskim) - jest to jego protest przeciwko ekshumacjom ciał ofiar katastrofy smoleńskiej.

Z dyrektorem TVP2 Marcinem Wolskim, który jest twórcą formatu "W tyle wizji" nie udało nam się - mimo prób - skontaktować.

d1aqinq

Podziel się opinią

Share
d1aqinq
d1aqinq
Więcej tematów