Trwa ładowanie...

Krzysztof Skiba przesłuchany przez policję. Poszło o Pomnik Polskiego Jabola

- Tak jak za dawnych czasów w moim domu pojawili się wczoraj panowie z wiadomego resortu. W PRL-u byli to mało kulturalni panowie z SB, którzy dokonywali rewizji w mieszkaniu, szukając wrogich, antykomunistycznych materiałów i ulotek. Tym razem byli to dwaj kulturalni policjanci z dzielnicowego komisariatu. Przybyli, aby mnie przesłuchać - napisał Krzysztof Skiba, lider zespołu Big Cyc, na Facebooku.
Share
Krzysztof Skiba miał w domu wizytę policjantów
Krzysztof Skiba miał w domu wizytę policjantówŹródło: East News, Fot: TOMASZ URBANEK
d3cbjf9

O co chodzi? Jak wyjaśnia Krzysztof Skiba, o koncert w Ustrzykach Dolnych, który odbył się w sierpniu ubiegłego roku. Był to urodzinowy koncert zespołu KSU z niemal 10-tysięczną widownią. Część z uczestników zaczęła wznosić okrzyki "Je..ć PiS!". Muzyk zapewnia, że nikt ze sceny nie powtarzał tych nawoływań.

"Była to spontaniczna reakcja publiczności, która w demokratycznym państwie ma przecież prawo krzyczeć, co jej się podoba. Ja na początku myślałem, że 'Je...ć...PiS' to jest tytuł jakiejś nowej piosenki grupy KSU, ale jak się potem okazało, zespół jeszcze takiej piosenki nie napisał" - ironizuje Skiba.

"W nawiązaniu do słynnej piosenki KSU 'Jabol punk' zaproponowałem ze sceny zbudowanie w Ustrzykach Pomnika Polskiego Jabola. Pomnik taki z pewnością byłby wspaniałą atrakcją turystyczną miasta. Propozycja miała charakter humorystyczny i tak też przyjął ją burmistrz miasta Bartosz Romowicz, który zespołowi KSU na urodziny podarował butelkę kultowego wina" - czytamy we wpisie.

d3cbjf9

Obrażony mieszkaniec Ustrzyk

Jak pisze dalej Skiba, wspomnianymi okrzykami oraz propozycją budowy Pomnika Polskiego Jabola "poczuł się obrażony" jeden z mieszkańców miasta, którego żona działa w lokalnym PiS. Zgłosił sprawę na policję, a ta wszczęła dochodzenie.

"Policja przesłuchała już na tę okoliczność organizatorów koncertu, burmistrza oraz także mnie. Sprawa toczy się zgodnie z procedurami. Trwają przesłuchania, sporządza się raporty i dokumenty, trwa analiza materiałów filmowych, dokonuje się oględzin miejsca, w którym krzyczano nieprawomyślne hasła. Policja jak wiadomo, nie ma co robić, więc pewnie z radością zajmuje się takimi rozkosznymi sprawami" - dziwi się muzyk.

Skiba przypomniał policjantom, że powinni ścigać tych, którzy zabraniają obywatelom krzyczeć hasła, bo "policja powinna stać na straży konstytucyjnego prawa do wolności wypowiedzi".

d3cbjf9

"Mili panowie policjanci tylko się smutno uśmiechnęli i to starczyło mi za cały komentarz. Przecież w tym kraju pod rządami Kaczora uznano już białą różę i czarne parasolki za symbole nienawiści, świeczki pod sądami za symbole zdrady, a okrzyk 'Lech Wałęsa' za okrzyk antypaństwowy" - komentuje licer zespołu Big Cyc. Dziwi się też, że żart z postawieniem pomnika zgłaszający uznał za obrażający jego "wyznanie".

"Co ma jabol (tanie wino) do uczuć religijnych może wyjaśnić chyba tylko lekarz psychiatrii bądź Komisja Do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Rozumiem, że jabol rani czyjś smak czy gust, ale wyznanie?" - dziwi się Krzysztof Skiba.

"Poziom absurdu życia w Polsce pod rządami PiS przekroczył już dawno poziom klaunady i głupoty z filmu braci Marx 'Kacza zupa' - zakończył muzyk.

d3cbjf9

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3cbjf9

Podziel się opinią

Share
d3cbjf9
d3cbjf9
Więcej tematów