Trwa ładowanie...

Krzysztof L. miał odurzyć i wykorzystać 16-latka. Zostanie usunięty z kapłaństwa

Ksiądz Krzysztof L., który został aresztowany pod zarzutem wykorzystania seksualnego 16-letniego ministranta, zostanie usunięty ze stanu kapłańskiego. Decyzję na wniosek płockiego biskupa podejmie Watykan. Śledczy szukają też kolejnych ofiar księdza.

Share
Krzysztof L. miał odurzyć i wykorzystać 16-latka. Zostanie usunięty z kapłaństwa
Źródło: iStock.com
d4mv1yk

Krzysztof L. okazał się seksualnym recydywistą. Ksiądz, któremu Watykan już w 2011 roku zabronił sprawowania posługi, skrzywdził kolejną osobę. Prokuratura zarzuca mu wykorzystywanie seksualne 16-letniego ministranta.

Dowody na winę duchownego są na tyle mocne, że sąd zgodził się na 3-miesięczny areszt. Teraz zdecydowane kroki wobec L. podjął jego przełożony, biskup diecezji płockiej. Skierował on do watykańskiej Kongregacji Nauki i Wiary wniosek wraz z dokumentacją o całkowite usunięcie księdza z kapłaństwa.

Krzysztof L. miał odurzyć i wykorzystać 16-latka. Zostanie usunięty z kapłaństwa

Wcześniejsze czyny uszły duchownemu na sucho. Mimo że nie mógł sprawować posługi, przez lata nosił sutannę i pracował w różnych instytucjach kościelnych. Zgłoszono dopiero sprawę 16-latka. L. miał go odurzyć i wykorzystać seksualnie.

Zobacz też: Stanisław Piotrowicz w TK. Włodzimierz Czarzasty wypomina mu obronę księdza pedofila

Miał to zrobić tuż po tym, jak biskup nałożył na niego karę suspensy za wcześniejszy czyn o podłożu seksualnym. Ofiara przez dwa lata milczała, ale w końcu bliscy namówili go do złożenia zeznań. Były one podstawą do przeszukania pokoju księdza. Znaleziono tam zdjęcia i filmy pornograficzne z udziałem nieletnich. 23 stycznia L. został aresztowany.

d4mv1yk

Płocka prokuratura zażądała już listy od dyrekcji wszystkich szkół, gdzie uczył duchowny, listy jego uczniów.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4mv1yk

Podziel się opinią

Share
d4mv1yk
d4mv1yk
Więcej tematów