Trwa ładowanie...
Koronawirus informacje
Koronawirus mapa
Polska
Świat
Społeczeństwo
Polityka
Edukacja
Tylko w WP
Innowacje
#DzieńdobryWP
Śląsk
Wideo
Najnowsze

Krzysztof Gawkowski odszedł z SLD. "To była bardzo trudna decyzja"

"Nie zmieniłem podglądów i nie zamierzam w sprawach fundamentalnych dla lewicy chodzić na skróty" - zaznaczył Krzysztof Gawkowski. Wiceprzewodniczący SLD poinformował, że po 18 latach opuszcza swoją partię.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krzysztof Gawkowski od 2016 r. był wiceprzewodniczącym SLD
Krzysztof Gawkowski od 2016 r. był wiceprzewodniczącym SLD (PAP, Fot: Radek Pietruszka)

"W życiu każdego człowieka jest czas, w którym coś się zaczyna, ale i kończy. Przez ostatnie lata zawsze starałem się swoją pracą i zaangażowaniem służyć lewicowym wartościom najlepiej jak potrafiłem" - zapewnił we wpisie na Facebooku Krzysztof Gawkowski.

Polityk po 18 latach złożył rezygnację z członkostwa w SLD. "Lewica była, jest i będzie w moim sercu najcenniejszą wartością. Kilka lat temu, w swojej książce 'Obudzić państwo' pisałem, że lewica to wrażliwość społeczna, podejmowanie wyzwań przyszłości, brak uprzedzeń i przesądów. Nie zmieniłem podglądów i nie zamierzam w sprawach fundamentalnych dla lewicy chodzić na skróty" - zaznaczył.

Gawkowki przeprosił we wpisie wszystkie osoby, które "gdzieś po drodze zawiódł". "(...) Ludzie, których dzięki Sojuszowi poznałem, zawsze stanowić będą dla mnie niewyczerpane źródło inspiracji" - podkreślił.

Polityk bez powodzenia ubiegał się o mandat radnego sejmiku mazowieckiego w tegorocznych wyborach samorządowych. W latach 2012–2016 był sekretarzem generalnym SLD. Od 2016 r. był wiceprzewodniczącym partii.

*Zobacz także: *Jarosław Gowin o tropach ws. Tuska. Uchylił rąbka tajemnicy **

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Podziel się opinią

Share
Slot
Więcej tematów