ycipk-3o6bwp
ycipk-3o6bwp

Krzysztof Drozdowski - Najnowsze informacje

Trwa ładowanie...
Krzysztof Drozdowski to prawicowy polityk z Bydgoszczy Youtube.com - stopklatki
Podziel się
ycipk-3o6bwp

Krzysztof Drozdowski urodził się w 1985 roku w Bydgoszczy. Ukończył technikum elektroniczne, a następnie studiował historię na bydgoskim Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego. Od lat jest członkiem Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy. Opublikował kilka książek o tematyce historycznej i militarnej oraz wiele artykułów w prasie lokalnej. Prywatnie ma żonę i dwóch synów.

Pierwsze kroki w polityce Krzysztof Drozdowski stawiał w na początku lat 2000. W 2003 roku wstąpił do Platformy Obywatelskiej, którą opuścił cztery lata później, po bezowocnym starcie w wyborach samorządowych 2006. W 2018 roku kandydował w wyborach z ramienia partii Kukiz'15. Później przeszedł do Federacji dla Rzeczypospolitej Marka Jakubiaka i znalazł się w zarządzie regionalnym tego ugrupowania.

Na początku 2019 roku Krzysztof Drozdowski został przedstawiony jako pierwszy kandydat Komitetu Wyborczego Konfederacja Korwin, Braun, Liroy, Narodowcy na liście dla województwa kujawsko-pomorskiego w wyborach do Parlamentu Europejskiego 2019.

Krzysztof Drozdowski opowiada się za nadrzędnością polskiego prawa nad prawem unijnym. Wyraża natomiast sprzeciw wobec tworzenia tzw. armii europejskiej oraz wprowadzenia w Polsce waluty euro. Krytykuje również ekspansję ideologiczną środowisk LGBT.

ycipk-3o6bwp
Miejsce urodzenia

Bydgoszcz

Profesja

polityk

ycipk-3o6bwp
ycipk-3o6bwp