Trwa ładowanie...
d4gmae7

Krzysztof Czabański krytykuje TVP. "Niebawem rozmowa z Kurskim"

Podanie w TVP Info fałszywej informacji, która miała być prowokacją dziennikarską, że lider partii Ryszard P. został aresztowany za szpiegostwo, jest szkodliwa dla mediów publicznych - stwierdził w radiowej Trójce Krzysztof Czabański. Przewodniczący Rady Mediów Narodowych skrytykował TVP również za disco polo na antenie.
Share
Krzysztof Czabański krytykuje TVP. "Niebawem rozmowa z Kurskim"
Źródło: WP, Fot: Konrad Żelazowski
d4gmae7

Szef Rady podkreślił, że wystąpił o wyjaśnienia do TVP w sprawie wykorzystania nazwiska lidera Nowoczesnej w prowokacji, którą nazwał niefortunną. Poinformował też, że niebawem dojdzie do jego rozmowy z prezesem TVP Jackiem Kurskim.

- Będą robione audyty finansowe, one dadzą podstawę do twardych ocen tego, co się działo w ubiegłym roku w telewizji - powiedział w radiowej "Trójce" Czabański. Podkreślił, że chodzi przede wszystkim o korygowanie ewentualnie złego kursu, jeśli z takim mamy do czynienia. Czabański zaznaczył, że są "pewne niepokojące sygnały", jak chociażby właśnie sobotnia "prowokacja" TVP Info.

"Disco polo niepokojące programowo"

d4gmae7

Czabański poinformował też, że projekt ustawy abonamentowej jest dyskutowany, a rozstrzygnięcia wymaga m.in. problem ściągalności. Podkreślił jednocześnie, że martwiłby się tym, jak media publiczne będą przekonywać, że warto płacić abonament. Do niepokojących programowo zjawisk pojawiających się w telewizji publicznej zaliczył m.in. disco polo i - jak zaznaczył - "ustawienie się w kontrze" do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Dlaczego się kopać z koniem? Dlaczego się zderzać z wielką imprezą, cieszącą się wielką popularnością? - pytał. Podkreślił, że pokazywanie w telewizji publicznej relacji z WOŚP nie przesądzało o współdziałaniu.

- To są dwie różne sprawy, ale trzeba było informować, pokazywać szlachetność ludzi, którzy działają w akcji zbierając pieniądze. Próba ukrywania znaczków tej orkiestry to posunięcia zupełnie z innego świata, nie do zaakceptowania - podkreślił Czabański.

##"Prowokacja" z Petru w roli głównej

d4gmae7

W sobotnim programie "Studio Polska" jego prowadzący Maciej Pawlicki odczytał informację, że funkcjonariusze Urzędu Ochrony Państwa zatrzymali posła Ryszarda P., przewodniczącego partii Nowoczesna. Powiedział, że prokuratura postawiła mu zarzut szpiegostwa na rzecz obcego państwa, jest domniemanie, że chodzi o Rosję; dodał też, że trwa posiedzenie Prezydium Sejmu w sprawie immunitetu posła Ryszarda P. Po chwili wyjaśnił, że tak właśnie wygląda fabrykowanie informacji i wyraził nadzieję, że nikt mu nie uwierzył. Tematowi temu miał być poświęcony program "Studio Polska".

Nowoczesna zapowiedziała, że poskarży się na TVP do KRRiT, rozważa też podjęcie kroków prawnych po sobotnim programie TVP Info. Prowadzący program tłumaczył, że komunikat był prowokacją służącą dyskusji nt. dezinformacji.

d4gmae7

Podziel się opinią

Share
d4gmae7
d4gmae7
Więcej tematów