Trwa ładowanie...

Kryzys na granicy. Rusza zbiórka pieniędzy w kościołach na pomoc migrantom

W niedzielę po wszystkich mszach świętych odbędzie się ogólnopolska zbiórka funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Akcję zorganizowano na prośbę przewodniczącego Episkopatu abp. Stanisława Gądeckiego. "Módlmy się gorąco o pokój na wschodniej granicy Polski" - zaapelował duchowny.

Share
Kryzys na granicy. Rusza zbiórka pieniędzy w kościołach na pomoc migrantom Kryzys na granicy. Rusza zbiórka pieniędzy w kościołach na pomoc migrantom Źródło: PAP, fot: Piotr Nowak
djobl0k

O zbiórce pieniędzy w polskich kościołach przypomniało w niedzielę biuro prasowe Konferencji Episkopatu Polski. Potwierdzono, że zebrane 21 listopada środki zostaną przeznaczone na pomoc cudzoziemcom obecnym na granicy z Białorusią.

"Na prośbę przewodniczącego Episkopatu abp. Stanisława Gądeckiego odbędzie się dzisiaj - po wszystkich mszach świętych - zbiórka funduszy na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej" - poinformowano na Twitterze.

Specjalny apel w sprawie migrantów abp Gądecki wydał 8 listopada. Duchowny podkreślił wówczas, że "od początku kryzysu migracyjnego Kościół w Polsce - za pośrednictwem Caritas Polska, Caritas diecezjalnych oraz delegata KEP ds. imigracji - świadczy w miarę swoich możliwości pomoc migrantom".

djobl0k

Zobacz też: Były premier ostro o działaniach przydenta. "Intelektualnie bezsensowne"

Kryzys na granicy. Kościół pomoże migrantom

Przewodniczący KEP zapewnił, że zebrane pieniądze będą wydane na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych oraz "na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce".

W ocenie arcybiskupa Gądeckiego, "gdy trzeba udzielić przybyszom pomocy, nie wolno nam się od tego uchylać". Wskazał też, że konieczne jest okazanie solidarności z tymi, którzy tego potrzebują.

djobl0k

"W obecnej sytuacji przesłanie przypowieści o miłosiernym Samarytaninie brzmi jeszcze bardziej nagląco i czeka na powszechną realizację, także w postrzeganiu samych migrantów. Módlmy się gorąco o pokój na wschodniej granicy Polski, za wszystkich migrantów tam przebywających, za mieszkańców tych okolic, za służby państwowe, w tym Straż Graniczną i wojsko, za polityków, Polaków i Białorusinów" - przekazał duchowny w apelu.

Przeczytaj również:

djobl0k
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
djobl0k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djobl0k
djobl0k
Więcej tematów