Trwa ładowanie...

Kryzys na granicy. Kolejna grupa migrantów próbowała wedrzeć się do Polski

Grupa migrantów, która od kilku dni koczuje w okolicach przejścia granicznego w Kuźnicy, postanowiła sforsować ogrodzenie i wedrzeć się do Polski. Polskim służbom udało się ich powstrzymać.

Share
Kryzys na granicy. Kolejna grupa migrantów próbowała wedrzeć się do Polski Kryzys na granicy. Kolejna grupa migrantów próbowała wedrzeć się do Polski Źródło: MON
d1ecukb

"Migranci przekroczyli przejście graniczne w Kuźnicy po stronie Białorusi. Zostali zatrzymani przez Wojsko Polskie, Straż Graniczną i Policję. Grupa rozpoczęła marsz wzdłuż ogrodzenia" - poinformowało na swoim profilu na Twitterze Ministerstwo Obrony Narodowej.

Do wpisu załączono nagranie, na którym widać liczną grupę migrantów, przemieszczającą się wzdłuż ogrodzenia z drutu kolczastego.

To już kolejna próba przekroczenia polskiej granicy przez dużą grupę migrantów.

d1ecukb

Rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Katarzyna Zdanowicz poinformowała w piątek rano, że liczba migrantów, którzy koczują po białoruskiej stronie pod granicą Polski w pobliżu Kuźnicy, wzrosła już do tysiąca. - Rano do koczujących dołączyło kolejnych kilkadziesiąt osób - dodała.

Mjr Zdanowicz przekazała także, że w nocy grupa około 40 osób, w większości kobiet i dzieci, została podprowadzona bardzo blisko granicy z Polską. Z jej relacji wynika, że grupa ta była naciskana przez towarzyszące jej służby białoruskie, aby przekroczyła nielegalnie granicę. Jak dodała, ostatecznie do tego nie doszło, a osoby odeszły od ogrodzenia.

Do większej próby wdarcia się na teren Polski doszło w okolicach miejscowości Połowce. Tam po stronie białoruskiej zgromadziło się 100 osób, które próbowały przekroczyć granicę. - Osoby te zachowywały się agresywnie. Rzucały kamieniami, gałęziami w stronę żołnierzy, funkcjonariuszy pełniących tam służbę - zaznaczyła. Tę próbę również udaremniono.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała prawie 32 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego 3,2 tys. w listopadzie, blisko 17,3 tys. w październiku, prawie 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu.

Tylko wczoraj SG odnotowała 223 próby nielegalnego przekroczenia granicy. Wobec 26 osób wydano postanowienia o opuszczeniu terytorium RP. Zatrzymano 3 cudzoziemców (2 obywateli Iraku i 1 obywatela Syrii).

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1ecukb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1ecukb
d1ecukb
Więcej tematów