Trwa ładowanie...

Krystyna Pawłowicz: wpadka posłanki PiS na Twitterze. Chodzi o emerytury dla matek i atak na PSL

Krystyna Pawłowicz próbowała walczyć o emerytury dla matek. Administratorzy profilu PSL wyprowadzili posłankę PiS z poważnego błędu.

Krystyna Pawłowicz: wpadka posłanki PiS na Twitterze. Chodzi o emerytury dla matek i atak na PSLŹródło: East News, fot: Stanisław Kowalczuk
d2wys6v

Krystyna Pawłowicz - emerytury dla matek

W swoim wpisie na Twitterze posłanka PiS, Krystyna Pawłowicz, zarzuciła PSL brak poparcia dla emerytury dla matek. Administratorzy profilu PSL szybko odpowiedzieli na jej apel. „Pani Krysieńko, nie to głosowanko” – napisali wypominając Pawłowicz znaczącą wpadkę. Należy podkreślić, że pełen oburzenia wpis skierowany przeciwko Polskiemu Stronnictwu Ludowemu, krytykował je za nieudzielenie w głosowaniu poparcia dla tzw. Projektu „Mama Plus”. Przypominamy, iż jest to program zakładający między innymi minimalną emeryturę dla matek przynajmniej czwórki dzieci, przysługujący po skończeniu 60 lat.

Krystyna Pawłowicz - wpadka posłanki PiS na Twitterze

Według posłanki PiS, Polskie Stronnictwo Ludowe wraz z pos. Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem konsekwentnie nie udzielają wsparcia grupie „kobiet ze wsi”. Pawłowicz zarzuciała im brak poparcia ustawy o emeryturze w wysokości 1150 zł dla matek, które urodziły i wychowały przynajmniej 4 dzieci i osiągnęły 60 lat. Zaznaczyła również, że jej zdaniem „wielodzietność dotyczy głównie wsi”, dlatego działania na rzecz tamtejszych matek powinny mieć dla PSL szczególne znaczenie. Pawłowicz nie omieszkała również wypomnieć Polskiemu Stronnictwu Ludowemu podniesienia kobietom wieku emerytalnego o 12 lat.
W odpowiedzi na przepełniony negatywnymi emocjami apel posłanki, administratorzy profilu PSL na Twitterze od razu zabrali głos w sprawie.

d2wys6v

Pani Krysieńko, nie to głosowanko” – podkreślili zwracając się do niej zdrobniale.

Zamieścili także sejmową tabelę z wynikami wspomnianego głosowania. Z klarownej rubryki jasno wynika, że na 16 posłów PSL… aż 10 głosowało „za” matczynymi emeryturami, jedynie 2 przeciwko i 2 wstrzymało się od głosu. Wytknęli także Pawłowicz, że podczas głosowania nad programem „Mama Plus”… to właśnie ona była nieobecna.

d2wys6v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wys6v
Więcej tematów