Trwa ładowanie...
dpfw90u
dpfw90u
x-news/TVN 24

Krystyna Pawłowicz ostro o Komisji Weneckiej. "Wychodzi na żer"

- Opinia Komisji Weneckiej zmierza do zmiany ustroju w Polsce. Z demokratycznego na "trybunalski" - mówiła podczas spotkania w Poznaniu posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. Swoje wystąpienie poświęciła krytyce organu doradczego Rady Europy.
Share
dpfw90u

Według Pawłowicz Komisja Wenecka jest organem, który "propaguje standardy lewacko-lewicowo-liberalne". - Komisja Wenecka uaktywnia się zawsze wtedy, kiedy w jakimś kraju okresowo zwyciężają partie konserwatywne, narodowe. I wówczas Komisja Wenecka wychodzi na żer - powiedziała Pawłowicz.

- Przesadzona treść i niezwykle agresywny język nie zachowujący żadnego umiaru, wychodzący poza zakres zalecenia pokazuje nam, że Komisja Wenecka żadnych demokratycznych standardów nie broni - oceniła.

dpfw90u

W wydanym w piątek komunikacie Komisja Wenecka poinformowała, że konkluzją jej opinii na temat Trybunału Konstytucyjnego w Polsce jest to, że "osłabianie efektywności Trybunału podważy demokrację, prawa człowieka i rządy prawa" w Polsce. W opinii mowa jest o tym, że "zarówno poprzednia, jak i obecna większość w polskim parlamencie podjęły niekonstytucyjne działania".

Przewodniczący Komisji Gianni Buquicchio powiedział na konferencji prasowej, że pierwszą rekomendacją Komisji jest opublikowanie środowego wyroku TK.

dpfw90u

Podziel się opinią

Share
dpfw90u
dpfw90u
Więcej tematów