Trwa ładowanie...
d47ae2j

Krystyna Pawłowicz do Ryszarda Petru: nie przeszkadzaj w poważnej pracy

List lidera Nowoczesnej do "przyjaciół na świecie" nie mógł przejść bez echa. Komentowali go nie tylko internauci, ale także politycy PiS. Intrygujący wpis zamieściła także posłanka Krystyna Pawłowicz.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krystyna Pawłowicz do Ryszarda Petru: nie przeszkadzaj w poważnej pracy
(PAP, Fot: Paweł Supernak)
d47ae2j

Lider Nowoczesnej Ryszard Petru poinformował w sobotę, że napisał list do wielu instytucji międzynarodowych, w tym m.in. Komisji Weneckiej, Parlamentu Europejskiego, Trybunału Praw Człowieka, ONZ oraz amerykańskich senatorów Johna McCaina, Richarda Durbina, Bena Cardina z prośbą o solidarność w związku z uchwaleniem przez Senat ustawy o KRS oraz ustawy o ustroju sądów powszechnych.

Petru podkreślił w liście, że polska opozycja parlamentarna jest zdecydowana, by "bronić państwa prawa i Konstytucji RP". Zwrócił się także z prośbą do przedstawicieli tych organizacji, żeby odwiedzili Polskę w dniach 18-20 lipca, kiedy to będzie odbywało się posiedzenie Sejmu i kiedy - jak dodał - najprawdopodobniej będzie procedowany projekt ustawy o SN.

Przeczytaj także: Krystyna Pawłowicz rozszyfrowuje plany opozycji

d47ae2j

List na Twitterze skomentował natychmiast poseł PiS Arkadiusz Mularczyk. "targowica w natarciu" - napisał poseł.

Na informację o tym liście zareagowała na swoim profilu na Facebooku posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. "Sekretarz Generalny ONZ Antonio Guterres i senator J. McCaine prosili, by powiedzieć panu PETRU, który nie potrafi wypełnić przelewu bankowego, by się z tymi swoimi globalnymi kretyńskimi listami na Polskę od nich ODCZEPIŁ. By im nie przeszkadzał w poważnej pracy. Przekazuję" - napisała Pawłowicz (zachowano oryginalną pisownię - przyp. red.).

d47ae2j

Podziel się opinią

Share

d47ae2j

d47ae2j
Więcej tematów