Trwa ładowanie...
d3c4pa4

Krystian Markiewicz ze stowarzyszenia Iustitia: chcemy rozmawiać z rządem

Krystian Markiewicz zadeklarował, że chce rozmów ze stroną rządową. Szef stowarzyszenia sędziów Iustitia podkreśla, że porozumienie jest potrzebne, a wyrok TSUE to sygnał, by "klasa polityczna zrobiła dwa kroki do tyłu".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krystian Markiewicz ze stowarzyszenia Iustitia: chcemy rozmawiać z rządem
Krystian Markiewicz ze stowarzyszenia Iustitia: chcemy rozmawiać z rządem (PAP, Fot: Andrzej Grygiel)
d3c4pa4

Krystian Markiewicz zdradził, że sędziowie z Iustitii apelowali o rozmowę do prezydenta, premiera czy ministra sprawiedliwości. - Zamiast tego słyszę ciągle ataki na sędziów, na "przewrotowców", "polityków". Ten język nikomu nie służy - powiedział na antenie RMF FM.

Markiewicz na początku grudnia usłyszał 55 zarzutów dyscyplinarne. Jak ocenia szef stowarzyszenia Iustitia, mają one charakter "quasi-polityczny". - Jeżeli ja walczę o to, żeby politycy nie wchodzili do sądów, nie decydowali o tym, kto będzie sędzią, albo jakie będą wyroki, albo walczę z tymi politykami, to mnie się zarzuca działalność polityczną - wyjaśniał.

Krystian Markiewicz ze stowarzyszenia Iustitia: chcemy rozmawiać z rządem

Markiewicz porównał zmiany prawa, jakie przeforsował PiS do tego, co działo się w III Rzeszy. - Tam były też ustawy i tam też sędziowie mówili później: dobra, są ustawy uchwalone przez niemiecki parlament, będziemy je stosować - mówił prezes Iustitii.

d3c4pa4

Zobacz też: Małgorzata Gersdorf o słowach Piotrowicza: to był policzek

Sędzia zwrócił uwagę, że resort sprawiedliwości zapowiedział zmiany przepisów dotyczących odpowiedzialności karnej sędziów. - I wskazało na konkretny przepis prawa karnego niemieckiego. Przepis został wprowadzony po II wojny światowej po to, by rozliczać sędziów, którzy w czasie III Rzeszy wydawali wyroki - dodał Markiewicz.

Czytaj też: Krystian Markiewicz i postępowanie dyscyplinarne. Jest decyzja ws. prezesa "Iustitii"
Krystian Markiewicz nie stawi się przed Izbą Dyscyplinarną SN. Porównuje ją do "Klubu Sympatyków Białego Misia"

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3c4pa4

Podziel się opinią

Share
d3c4pa4
d3c4pa4
Więcej tematów