Trwa ładowanie...

Krwawy tydzień na południu. Tylko w Tokmaku miało zginąć 200 Rosjan

W części obwodu zaporoskiego znajdującej się pod okupacją rosyjską zniszczono w ciągu tygodnia dziesiątki ugrupowań rosyjskich - powiedział w sobotę Iwan Fedorow, ukraiński mer okupowanego obecnie Melitopola. Tylko w jednym z ukraińskich ataków rakietowych, w Tokmaku, miało zginąć 200 żołnierzy.

Wyrzutnia HIMARS w akcji w UkrainieWyrzutnia HIMARS w akcji w UkrainieŹródło: Getty Images, fot: 2023 Global Images Ukraine
d3th2pt
d3th2pt

Oddziały rosyjskie były niszczone również na tych obszarach, które Rosjanie uważali za głębokie tyły frontu - powiedział Fedorow, cytowany przez agencję Ukrinform. - Widzimy to na przykładzie Berdiańska i Melitopola - wyjaśnił.

Fedorow, który przebywa teraz na terenach kontrolowanych przez Ukrainę, regularnie informuje o sytuacji w Melitopolu, gdzie przed okupacją sprawował urząd mera. Urzędnik opisywał, że teraz Rosjanie masowo zmieniają miejsca stacjonowania swojego personelu.

Celne uderzenia Ukrainy

Jak przypomina Ukrinform, w Berdiańsku w ostatnim czasie celem ostrzału ukraińskiego był hotel, gdzie mieścił się rosyjski punkt dowodzenia. Uderzenie spowodowało wielkie straty wśród wojskowych - zginął m.in. rosyjski generał Oleg Cokow, dowodzący jednym z kluczowych odcinków frontu w obwodzie zaporoskim.

d3th2pt

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Rosjanie mogą się obawiać. Generał o działaniu F16

W innym uderzeniu, na bazę rosyjską w również okupowanym Tokmaku zginął - według strony ukraińskiej - komendant oraz do 200 rosyjskich żołnierzy. Tokmak leży około 24 km od linii frontu w obwodzie zaporoskim.

Źródło: PAP/Ukrinform

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3th2pt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Wyłączono komentarze

Elementem współczesnej wojny jest wojna informacyjna, a sekcje komentarzy stają się celem działań farm trolli. Dlatego zdecydowaliśmy się wyłączyć komentarze pod tym artykułem.

Paweł Kapusta - Redaktor naczelny WP
Paweł KapustaRedaktor Naczelny WP
d3th2pt
Więcej tematów