Trwa ładowanie...
dj4kcln

Krotoszyn. Zabijał karpie, nie ogłuszając ryb. Sąd zmienia wyrok

Na trzy miesiące bezwzględnego więzienia został skazany w pierwszej instancji Wojciech C. Mężczyzna gilotynował żywe karpie. Po apelacji sąd zmienił wyrok. Sprzedawca ma zapłacić 800 zł grzywny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Krotoszyn. Zabijał karpie, nie ogłuszając ryb. Sąd zmienia wyrok
Krotoszyn. Zabijał karpie, nie ogłuszając ryb. Sąd zmienia wyrok (PAP, Fot: Marcin Bielecki)
dj4kcln

Chodzi o wydarzenia z grudnia 2018 r. Wojciech C. sprzedawał na targu w Krotoszynie karpie na wigilijny stół. Zwierzęta zabijał za pomocą tępej gilotyny, nie ogłuszając ich wcześniej. Sprawa trafiła na policję. Sprzedawca przyznał się do winy. Tłumaczył się, że nie wiedział, że w taki sposób nie można zabijać ryb. Mężczyzna usłyszał zarzut znęcania się nad zwierzętami i groziło mu 5 lat więzienia.

Krotoszyn. Gilotynował karpie bez ogłuszania. Więzienie w nieprawomocnym wyroku

W pierwszej instancji sąd skazał Wojciecha C. na trzy miesiące bezwzględnego pozbawienia wolności. Miał również wpłacić 1800 złotych na konto Towarzystwa Ochrony nad Zwierzętami w Krotoszynie oraz 1700 złotych do Międzynarodowego Ruchu na Rzecz Zwierząt Viva!. Od wyroku odwołała się zarówno obrona jak i oskarżyciel posiłkowy.

dj4kcln

Podczas apelacji został powołany ichtiolog, który miał za zadanie odpowiedzieć, czy karpie mają układ nerwowy i mogą odczuwać ból i strach. Biegły miał również wyjaśnić, czy ryby mają na skórze receptory, przez które wyczuwają krew od innego osobnika, co może powodować ich cierpienie. Kolejną kwestią do rozwiązania było to, czy podczas zabijania karpi ważny jest stopień naostrzenia gilotyny.

Ostateczna decyzja ws. sprzedawcy karpi. Sąd zmienia kwalifikację czynu

W końcu zapadł prawomocny wyrok - podaje radiopoznan.fm. Sąd Okręgowy w Kaliszu zmienił kwalifikację czynu ze znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem na zarzut uśmiercania ryb bez ich wcześniejszego ogłuszania. Sprzedawca został uznany za winnego. Ma jednak zapłacić 800 zł grzywny.

Polecamy: Sąd podtrzymał wyrok ws. znęcania się nad karpiami

dj4kcln

Cezary Tomczyk uderza w rząd. "To legalizacja korupcji"

Źródło: radiopoznan.fm

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dj4kcln

Podziel się opinią

Share
dj4kcln
dj4kcln
Więcej tematów