Trwa ładowanie...
sąd
Marta Gostkiewicz
31-07-2020 23:10

Sąd podtrzymał wyrok ws. znęcania się nad karpiami

Sąd Okręgowy w Białymstoku podtrzymał wyrok sądu pierwszej instancji w sprawie mężczyzny oskarżonego o znęcanie się nad karpiami. Wyrok jest prawomocny. Mężczyzna został skazany na cztery miesiące więzienia w zawieszeniu i grzywnę.

Sąd podtrzymał wyrok ws. znęcania się nad karpiamiŹródło: PAP
d1zfywn
d1zfywn

Sprawa dotyczy mężczyzny, który 21 grudnia 2018 roku na terenie giełdy rolno-towarowej w Białymstoku miał się znęcać nad żywymi karpiami. Oskarżony miał podczas sprzedaży ryb utrzymywać je w niewłaściwych warunkach: przechowywać je w pojemnikach, gdzie nie było wystarczająco wody, była ona mętna i nienatleniona. Dodatkowo klientom wydawać miał ryby w związanych workach foliowych bez wody lub w zbyt małych wiaderkach. Przez to ryby nie mogły się poruszać.

Sąd Rejonowy w Białymstoku, który rozpatrywał sprawę w pierwszej instancji, uznał mężczyznę za winnego i skazał go na cztery miesiące więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Mężczyzna otrzymał dozór kuratora. Miał także zapłacić grzywnę w wysokości 1 tys. zł. Apelację od wyroku złożyła obrona, która chciała uniewinnienia mężczyzny.

Sąd Okręgowy w Białymstoku nie podzielił apelacji. Utrzymał w mocy wyrok sądu I instancji.

Zdaniem sądu, materiał dowodowy jednoznacznie wskazuje, że mężczyzna sprzedając ryby, robił to "w sposób i w warunkach w pełni wyczerpujących znamiona znęcania się nad zwierzętami". Sędzia podkreśliła przy tym, że oskarżony został skazany nie za zły sposób prowadzonej przez niego hodowli ryb czy też samą sprzedaż ryb, ale właśnie za sposób i warunki, w jakich przechowywał i sprzedawał ryby.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1zfywn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zfywn
Więcej tematów