Trwa ładowanie...
sąd

Sąd podtrzymał wyrok ws. znęcania się nad karpiami

Sąd Okręgowy w Białymstoku podtrzymał wyrok sądu pierwszej instancji w sprawie mężczyzny oskarżonego o znęcanie się nad karpiami. Wyrok jest prawomocny. Mężczyzna został skazany na cztery miesiące więzienia w zawieszeniu i grzywnę.

Share
Sąd podtrzymał wyrok ws. znęcania się nad karpiami
Źródło: PAP
d1g4ec9

Sprawa dotyczy mężczyzny, który 21 grudnia 2018 roku na terenie giełdy rolno-towarowej w Białymstoku miał się znęcać nad żywymi karpiami. Oskarżony miał podczas sprzedaży ryb utrzymywać je w niewłaściwych warunkach: przechowywać je w pojemnikach, gdzie nie było wystarczająco wody, była ona mętna i nienatleniona. Dodatkowo klientom wydawać miał ryby w związanych workach foliowych bez wody lub w zbyt małych wiaderkach. Przez to ryby nie mogły się poruszać.

Sąd Rejonowy w Białymstoku, który rozpatrywał sprawę w pierwszej instancji, uznał mężczyznę za winnego i skazał go na cztery miesiące więzienia w zawieszeniu na dwa lata. Mężczyzna otrzymał dozór kuratora. Miał także zapłacić grzywnę w wysokości 1 tys. zł. Apelację od wyroku złożyła obrona, która chciała uniewinnienia mężczyzny.

d1g4ec9

Sąd Okręgowy w Białymstoku nie podzielił apelacji. Utrzymał w mocy wyrok sądu I instancji.

Zdaniem sądu, materiał dowodowy jednoznacznie wskazuje, że mężczyzna sprzedając ryby, robił to "w sposób i w warunkach w pełni wyczerpujących znamiona znęcania się nad zwierzętami". Sędzia podkreśliła przy tym, że oskarżony został skazany nie za zły sposób prowadzonej przez niego hodowli ryb czy też samą sprzedaż ryb, ale właśnie za sposób i warunki, w jakich przechowywał i sprzedawał ryby.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d1g4ec9

Podziel się opinią

Share
d1g4ec9
d1g4ec9
Więcej tematów