Trwa ładowanie...

Kreml: Władimir Putin odwołał wizytę we Francji

• Prezydent Rosji odwołał wizytę we Francji

• Putin miał spotkać się z Francois Hollande'em 19 października

• Powodem zmiany planów, według strony francuskiej, ma być propozycja Francji, by rozmowy dotyczyły tylko Syrii

Share
Kreml: Władimir Putin odwołał wizytę we FrancjiŹródło: PAP/EPA
d2g43mr

Rosyjski prezydent Władimir Putin nie uda się do Paryża 19 października - poinformowało źródło na Kremlu. Według strony francuskiej powodem zmiany planów jest propozycja Francji, by spotkanie z prezydentem Francois Hollande'em dotyczyło tylko Syrii.

Agencja TASS, powołując się na źródło na Kremlu, przekazała, że do wizyty rosyjskiego prezydenta w planowanym terminie nie dojdzie. Natomiast nieco wcześniej źródła w Pałacu Elizejskim informowały o kontaktach między stroną rosyjską a francuską, "podczas których Putinowi zaproponowano wizytę roboczą poświęconą Syrii, ale z wyłączeniem wszystkich innych wydarzeń z udziałem prezydenta Hollande'a".

- W odpowiedzi na tę propozycję Rosja wskazała, że chciałaby przełożyć na inny termin wizytę planowaną na 19 października - podano.

d2g43mr

Prezydent Rosji w Paryżu miał wziąć udział w otwarciu prawosławnego centrum duchownego i kulturalnego, a także zwiedzić wystawę rosyjskiej sztuki.

W ubiegłym tygodniu szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow zapowiadał, że Putin będzie rozmawiał w Paryżu z Hollande'em o konflikcie w Syrii i kryzysie ukraińskim.

W poniedziałek szef francuskiego MSZ Jean-Marc Ayrault oświadczył, że Hollande, podejmując decyzję, czy spotkać się w Paryżu z Putinem, weźmie pod uwagę sytuację w syryjskim Aleppo.

W sobotę Rosja zawetowała w Radzie Bezpieczeństwa ONZ francuski projekt rezolucji w sprawie Syrii, który przewidywał natychmiastowe zawieszenie broni w Aleppo i zakończenie lotów wojskowych nad całym miastem.

d2g43mr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2g43mr
Więcej tematów