ycipk-3vuykg

Krakowski biznesmen zmarł po torturach. Jest akt oskarżenia wobec porywaczy

Prokuratura przedstawiła zarzuty Bogusławowi K. i Dariuszowi S. Grozi im odpowiednio 25 i 15 lat więzienia. Mężczyźni są oskarżeni o porwanie i torturowanie znanego krakowskiego biznesmena. Byli również zaangażowani w uprowadzenie 10-latka czy zabójstwo małżeństwa Jaroszewiczów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Bogusław K. i Dariusz S. przetrzymywali porwane dla okupu dzieci w metalowej skrzyni na działce
Bogusław K. i Dariusz S. przetrzymywali porwane dla okupu dzieci w metalowej skrzyni na działce (Policja.pl)
ycipk-3vuykg

Bogusław K. i Dariusz S. porwali i torturowali w 2013 r. Zbigniewa Przewrockiego. To znany krakowski biznesmen. Mimo wpłacenia okupu 76-latek nigdy nie wrócił do domu. Prokuratura Okręgowa w Krakowie przedstawiła mężczyznom akt oskarżenia. Ci przyznali się do zarzutów i złożyli wyjaśnienia. Podejrzanym grozi 25 i 15 lat więzienia. Porywacze mają na koncie także inne głośne sprawy.

Oskarżono ich również o porwanie 10-latka, który został wciągnięty do samochodu w drodze do szkoły. Chłopiec przez 5 dni był przetrzymywany w metalowej skrzyni na działce. Rodzina ujrzała dziecko po wpłaceniu kilkuset tysięcy złotych. Mężczyzn udało się zatrzymać dzięki temu, że ponownie zaczęli się przygotowywać do uprowadzenia innego dziecka.

ycipk-3vuykg

To właśnie po tej akcji 50-letni Bogusław K. zaczął współpracować z policjantami. Mężczyzna był już karany za porwanie osoby w latach 90-tych. Jest też powiązany z głośnymi zbrodniami z tego kresu m.in. z zabójstwem małżeństwa Alicji i Piotra Jaroszewiczów. Do zabójstwa byłego premiera z czasów PRL i jego żony doszło w nocy z 31 sierpnia na 1 września 1992 r. w wilii w podwarszawskim Aninie.

Policja.pl
Podziel się

Zobacz też: Kaczyński w kolejce na operacje kolana. Nowacka złapała się za głowę

ycipk-3vuykg

Źródło: krakow.po.gov.pl/policja.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3vuykg

ycipk-3vuykg
ycipk-3vuykg